Road tripy jsou v poslední době velice oblíbené a pravděpodobně hlavně letos oblíbené budou ještě víc. Kdoví, kam za hranice nám dovolí jet, proto proč raději nejet ve svém vozidle, kde budete mít i vlastní vestavbu do auta, na které se případně vyspíme? Navíc jízda vlastním vozidlem s sebou nese celou řadu výhod. Můžete zastavit, kdy chcete a kde chcete, můžete si udělat hromadu neplánovaných zastávek nebo se nemusíte spoléhat na městskou nebo příměstskou hromadnou dopravu. A když budete mít zmiňovanou vestavbu do auta na spaní, rázem si nebudete dělat starosti ani s tím, kde přespíte.

Pokud však na takzvaný road trip míříte úplně poprvé v životě, oceníte celou řadu tipů. Rozhodli jsme se vypsat jen nejpraktičtější z nich, které vám mohou na vaší cestě pomoct.

Hledejte flexibilní cestující

Aby byl road trip opravdu nezapomenutelný, musíte si vybrat skvělou posádku. Ta by měla být stejně flexibilní jako vy samotní. Nikdy netrvejte na přesných datech, místech nebo destinaci. Cesta vás někdy zavane do naprosto jiných koutů světa, kde taky není zrovna špatně. A z takových neplánovaných zajížděk se nakonec stane ten největší zážitek. Proto nedělejte problémy při nedodržení trasy. A hledejte k sobě jedince, kteří taky nebudou dělat problémy, když nějaký plán nevyjde.

Nejezděte jen po dálnicích

Sice jsou dálnice asi nejrychlejší způsob, jak se dostat z bodu A do bodu B, ale na druhou stranu díky nim neuvidíte, co se na cestě mezi dvěma body ukrývá. Raději si dejte na čas a cestujte po vedlejších silnicích, které sice vedou přes všechny mini koutky světa a titěrné vesnice, ale na druhou stranu právě v nich se skrývá krása. Nemyslíte?

Postahujte si užitečné aplikace

Už dávno nežijeme v pravěku, kdy jsme se museli orientovat podle sluníčka. Taky už nežijeme v době, kdy jsme se orientovali díky klasické papírové mapě. Dnes si můžeme do svého telefonu stáhnout hromadu praktických aplikací, které nám cestu trochu usnadní. Nepostradatelnou aplikací je bezesporu aplikace Google Maps, také aplikace s cestovními tipy TripAdvisor.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *