Provensálský styl prosluněné, fialově rozkvetlé a po levanduli vonící Provance nás v poslední době uchvacuje stále více. Skrývá v sobě kouzlo, kterému lze jen těžko odolat. Díky němu nacházíme v dnešní uspěchané době oázu klidu pastelově smetanových barev, starožitného nábytku a roztomilých doplňků. Vykouzlit si oslnivou Francii může díky dekoracím a bytovým doplňkům každý z nás. Pojďme se tedy podívat, jak na to.

Domácnost ve stylu Provance je elegantní, vkusná a šarmantní, má prostě jedinečné kouzlo vytříbenosti, kterému podléhají bytový designéři po celém světě. Francouzský styl si však můžete vykouzlit i u sebe doma, stačí jen dodržovat pár jednoduchých zásad.

Základem jsou barvy

provensálském stylu hovoří hlavně barvy. Stěny by měly být laděny spíše do světlých barviček. Vsaďte hlavně na klasickou bílou. Pokud se však bílé bojíte, pak ji můžete změnit se smetanovou či krémovou. Stejně tak veškerý bytový textil, na němž je francouzský styl taktéž postaven, by měl být laděn do příjemných pastelových a hlavně světlých odstínů. V Provance vítězí včetně bílé zemité barvy v odstínech béžové, okrové, hnědé či hnědo-šedé.

Tip na článek:  DAFE-PLAST vytvoří zimní zahradu vašich snů

Ubrusy, polštáře a potahy zútulní každou domácnost

Jak již bylo řečeno, dalším stavebním prvkem provensálského stylu je bytový textil. Francouzský venkov si potrpí na bytové doplňky vytvářející útulnou domácnost. Jedná se zejména o ubrusy, ložní prádlo, stylové čalounění, povlaky na polštáře, záclony a jiné tkaniny. Zapomeňte však na samet, hedvábí, vlnu a podobné materiály. Provance miluje hlavně plátno a bavlnu.

Dekorace rozzáří každý tmavý kout

Včetně specifického výběru barev a textilu je důležité myslet i na nábytek a dekorace. Nábytek by měl ctít barevnou politiku tohoto stylu a měl by být laděn do bíla. Co se dekorací týče, Provance si potrpí spíše na starobylé a venkovské dekorace typu měděných nádob, porcelánových džbánů s levandulí, apod. Vašemu provensálskému domovu budou slušet i proutěné dekorace, zajímavé lampičky či obaly a květináče.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *