Pes a bolesti kloubů

Máte doma pejska? Býval váš mazlíček celý život vitální, běhal, skákal a radoval se z každého pohybu? Nyní však stále polehává a každý pohyb jej bolí? Možná vám již váš veterinář řekl, že má váš nejlepší přítel problémy s klouby. Ptáte co teď? Co máte udělat pro to, aby bylo vašemu pejskovi lépe? Zaměřte se na krmivo, neboť správná výživa na klouby pro psy je základ.

Každý živočich, ať už se jedná o člověka nebo jakékoli zvíře, potřebuje výživu. Ona výživa však nesmí být jen tak ledajaká. Je totiž potřeba, aby byla složená z živin a vitamínů, které naše tělo potřebuje. A stejně tak je to s výživou našich domácích mazlíčků. Správná výživa psů je pak prevencí mnoha onemocnění a dysfunkcí.

Když psa bolí klouby

Náš článek je zaměřený na klouby našich pejsků. Ty jsou pro psy velmi důležité a jejich bolest je jim naopak velmi nepříjemná a podstatně jim ztěžuje život, neboť omezí pohyblivost psa. Právě pohybem se mohou klouby psů opotřebovávat. Tak například chození do schodů psům moc neprospívá. Stejně tak se opotřebení kloubů dostavuje s věkem psa, nadváhou či úrazy a poškozeními. Problémy však mohou být i vrozené či genetické v rámci celého plemene. Co se predispozicí plemen týče, na bolesti a opotřebení kloubů podléhají hlavně velká plemena (bernardýn, novofundlanďan, rotvajler, dogy, apod.)

Tip na článek:  Jak vybírat pelíšky pro vaše psí miláčky

Kvalitní krmivo pro psy je základ

Jak jsme již řekli, má-li váš pes problémy s klouby, pak je kloubní výživa pro psy základním krokem k úspěchu. Kvalitní granule pro psy se samozřejmě hodí i jako prevence. Vhodná kloubní výživa pro staré psy i malá štěňata by měla obsahovat kyseliny Omega-3 EPA a DHA (přítomné v rybím oleji), které snižují opotřebovávání chrupavky a pomáhají udržovat klouby zdravé. Včetně toho se hodí i vitamíny A, E a C či přírodní antioxidanty. To vše obsahuje v superprémiové krmivo pro psy. Jedná se o krmivo OptimaNova vyrobené ze 100% přírodních složek a neobsahující lepek.

Výživa však není vším. Aby váš pejsek netrpěl, měli byste se při procházkách vyhýbat schodům a dát si pozor na váhu vaše psa.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *