Mnohými je tato „disciplína“ tak trochu odsuzovaná.  A není divu, když svatby dnes fotografuje každý druhý a řada osob s fotoaparátem má do skutečných profesionálů opravdu daleko. Pokud totiž chybí na fotografiích ta správná atmosféra, je vlastně celá akce k ničemu.

To samozřejmě dobrý svatební fotograf velmi dobře ví. Nepřichází už přímo k hotovému, ale dá si čas i na přípravné setkání s ženichem a nevěstou, na kterém si obě strany ujasní, co od té druhé očekávají.

Jak vypadá svatební fotografování

Jde o opravdu důležitý bod celé akce. Vždyť tvorba portrétů nebo skupinových fotografií může ve výsledku zabrat třeba i dvě hodiny a je tedy třeba s tím při plánování svatby počítat. S ženichem a nevěstou je rovněž nutné domluvit místo pro párové fotografie, fotografie se svědky apod. Svá specifika má pak práce s dětmi (v případě, že už je mají) nebo s oblíbenými domácími mazlíčky.

Náš tip: Myslete na to, že profesionální fotografování svateb promění váš nejkrásnější den na vzpomínku, jež díky zachycené atmosféře a emocím nikdy nevybledne. Bylo by chybou spoléhat se jen na aktuálně moderní videozáznamy, z nichž se následně jednotlivé obrázky „vystřihnou.“ Stylizované a inscenované fotografie v kvalitě, o jakou se postarají profíci, z toho nikdy vzniknout nemohou. Ovšem právě tyto snímky bývají ve všech svatebních albech těmi nejkrásnějšími a nejobdivovanějšími. Bylo by tedy škoda se o ně připravit.

Kam se vydat pro kvalitní snímky

Pokud se místo, kde si chcete říci ANO, nachází v okresech Olomouc, Prostějov, Šternberk, Mohelnice nebo Šumperk, může být tím pravým odborníkem pro vás svatební fotograf Jan Friesner.

Jeho doménou ale nejsou jen společenské akce (fotografování plesů, svateb, firemních akcí apod.), věnuje se třeba i fotografování škol a školek v Olomouckém kraji. Podívejte se na jeho portfolio a domluvte si termín včas na jeho webových stránkách Foto-Friesner.cz.

novomanželé, svatba
Fotografování svateb chce víc, než jenom cvaknutí spouště
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *