Coffee Beans Robusta Roast Aroma  - kr_sav / Pixabay

Jestliže se řadíte mezi opravdové milovníky kávy, měli byste si jednou za čas dopřát kvalitní zrnkovou kávu, jejíž chuť je nenahraditelná. I přesto se však stále velká část lidí odbíjí pouhými náhražkami kávy, které obsahují jen minimum látek a zároveň nenabízí ani tak výraznou chuť. Pokud vám tedy není jedno, co pijete, věnujte výběru kávy svoji pozornost.

Nebojte se za kávu trochu připlatit

Opravdový milovník pozná rozdíl mezi běžnou kávou ze supermarketu a opravdu kvalitní zrnkovou kávou, kterou koupí v blízké pražírně či obchodě s kávou. I tak však stále mnoho lidí pije kávu, která svojí kvalitou odpovídá často jen obarvené vodě, čemuž napomáhá především zvětralost kávy, která je častá hlavně u kávy prodávané ve velkých řetězcích.

Na trhu naleznete spoustu menších prodejců, kterým není luxusní zrnková káva cizí. Vybírat lze z desítek pečlivě vybíraných káv, které se od sebe liší nejen chutí, ale i způsobem pražení. Pokud si chcete dopřát opravdovou kvalitu, neměli byste se zdráhat za kávu trochu připlatit – z její kvalitou totiž roste také cena, která jí je přímo úměrná.

Tip na článek:  DAFE-PLAST vytvoří zimní zahradu vašich snů

Zaměřte se nejen na odrůdu kávy, ale i její původ

Při výběru kávy je rozhodující zejména její odrůda, která udává její typickou chuť. Mezi ty nejoblíbenější a zároveň nejznámější se řadí Arabica a Robusta. První zmíněná odrůda je známá především pro svoji jemnou chuť a nízkou hořkost.

Naopak Robusta je velmi hořká odrůda s vysokým obsahem kofeinu, kterou vsi vychutnávají opravdový gurmáni. Pokud si chcete být jistí, že bude vámi vybraná káva kvalitní, je ji nejlepší nakupovat u ověřených prodejců. Mezi ně se řadí i káva Monro, která je vždy čerstvě upražená. Vybírat přitom můžete z káv z celého světa, a to konkrétně oblíbené Arabiky.

Coffee Beans Robusta Roast Aroma  - kr_sav / Pixabay
Řadíte se mezi milovníky kávy? Dopřejte si opravdu kvalitní zrnkovou kávu
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *