Světlo v interiéru je nezbytností, kterou k běžnému životu potřebujeme. Na druhou stranu příliš ostrého světla či příliš světla v době spánku nejsou pro člověka zas tolik příjemnými záležitostmi. Naštěstí existuje stínění, díky kterému si může člověk dopřát pohodlí během dne a zdravý spánek během noci.

Nejstarším způsobem stínění oken představují rolety. Venkovní rolety skládající se z roletového pancíře je možné ovládat ručně či motoricky. A kromě kvalitního odstínění poskytují i mnoho dalších výhod.

Výhody venkovních rolet

Venkovní rolety jsou jednoduše řečeno nejlepším a nejefektivnějším způsobem stínění domů či bytů. Mezi jejich výhody patří hlavně funkčnost a možnost dvojího využití. Venkovní rolety totiž neslouží pouze jako zábrana před světlem, ale také jako ochrana před únikem tepla okenním otvorem či špatným těsněním. Venkovní rolety vám poslouží i v létě, nejenže vám zajistí dostatek tmy, která je potřeba pro zdravý spánek, ale navíc izolují interiér před vnějším horkem a brání tak před přehřívání.

Tip na článek:  Zdravější a pohodlnější sezení

Další nespornou výhodou venkovních rolet je zvýšení bezpečnosti vašeho domu, neboť roletu je možné opatřit závěsy, které v kombinaci s motorickým ovládáním představují nesnadnou překážku pro zloděje.

V neposlední řadě je potřeba dodat, že venkovní rolety dokonce chrání okna nemovitosti. Díky venkovním roletám jsou okna izolována a chráněna před nepřízní počasí (déšť a vítr, kroupy a VU záření), což prodlužuje životnost oken.

Markýzy, elegantní způsob stínění

Dalším způsobem stínění jsou markýzy, které odstíní jakékoli zahradní posezení. Využít je můžete jak na dvorek, tak na terasu. Poslouží však i k zastínění zimní zahrady či výlohy. Klasické markýzy se skládají z kovové konstrukce a kvalitní odolné látky. Jejich úkolem totiž není jen ozdobit fasádu, terasu či výlohu, ale také skutečně chránit před sluncem a dalšími nepřízněmi počasí.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *