Máte krásnou zahradu, předzahrádku nebo dvorek, na kterém si pěstujete trávu? Chtěli byste, aby váš trávník za každé situace vypadal dokonale? Nemáte však čas na jeho údržbu, nebo se o svůj trávník nemůžete starat kvůli své alergii? Ať tak, či tak máme pro vás řešení. A tím je robotická sekačka Honda Miimo.

Aby byl trávník krásný, je potřeba se o něj starat, vzít čas od času sekačku a trávu posekat. Někteří z nás se však pravidelnému sekání trávy věnovat nemohou. Buď nemají čas, nebo jsou alergičtí. Naštěstí však existují tzv. automatické sekačky, které se o váš trávník postarají za vás.

Jaké jsou výhody robotické sekačky?

Hlavní předností automatické sekačky Honda Miimo je její funkce, díky níž dokáže sekat trávu i bez vašeho přičinění. Sekačka může sekat jak za bílého dne, tak i v noci. Při své činnosti navíc dokáže být extrémně tichá, takže nevzbudí ani ty z nás, kteří mají velmi slabý spánek. Další předností automatické sekačky je možnost sekání za každého počasí. Ať je mokro či chladno, prší nebo fouká, sekačka se o vaši zahradu postará. Na závěr si sama dojede do doku a nabije se. Posekaná tráva zůstane v podobě jemného mulče na zemi. Mezi praktické přednosti sekačky patří bezpečnost, o níž se dočtete níže. V neposlední řadě musíme dodat, že sekačku je možné ovládat i chytrým telefonem.

Tip na článek:  Nátěr fasády lze zvládnout i bez lešení

Jak sekačka funguje?

Sekačka seká trávu samostatně. To znamená, že sama vyjede a zajede do doku, kde se nabízí. Sama se také pohybuje po vašem trávníku, a to na určitém prostoru vymezeném drátkem skrytým pod travním drnem (například podél plotu, záhonků s okrasnými květinami či pochozích ploch). Nemusíte se tedy bát, že by vám automatická sekačka zničila vaše okrasné květiny nebo že by odjela otevřenou brankou pryč. Také se nemusíte bát, že by sekačka poranila vaše dítě či domácího mazlíčka. Sekačka Miimo je nastavena tak, aby se při jakémkoli vnějším kontaktu zastavila a aby se zastavil i nůž.

Robotické sekačky jsou určené pro nízkou trávu. Pokud je vaše zahrada zarostlá vysokou či přerostlou trávou, budete v první řadě muset použít běžnou sekačku. Následným pravidelným sekáním za pomoci automatické sekačky, už nebudete klasickou sekačku potřebovat.

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *