Chov terarijních zvířat nabyl na popularitě, když vešly na trh stavebnice Aluhobby. Z nich si totiž hravě během chvilky postavíte nejen vhodné terárium pro svého oblíbeného mazlíčka, ale také si z nich postavíte klece, venkovní voliéry nebo holubníky. Možností je zkrátka mnoho, stačí se jen držet návodu a spojit hliníkové profily k sobě. Jestliže jste se rozhodli také pro chov stále oblíbenějších terarijních zvířat, možná toužíte po těch, které ke svému spokojenému životu potřebují vlhké tropické terárium. Pokud tomu tak opravdu je, dejte si pozor na přehřátí zvířat.

Ať už zvíře potřebuje vlhké tropické terárium nebo pouštní terárium, v každém případě se musíte držet příručky. V každém typu terária musíte vypěstovat trochu jiné podmínky a v každém případě platí, že se můžete při zařizování tohoto obydlí pro mazlíčky dopustit mnoha chyb, jež budou mít neblahé následky.

Pozor na přehřátí

Například takové vlhké tropické terárium může být pro terarijní zvíře doslova zabijákem. Aby byly mazlíčkům zajištěny přesně ty podmínky, které ke svému spokojenému a bezproblémovému životu potřebují, musí se instalovat dovnitř několik bodových svítidel. Mazlíčci bydlící ve vlhkém tropickém obydlí totiž vyhřívání vyžadují. Co je také třeba instalovat, tak jemné podlahové nebo vodní vytápění. Špatná volba svítidel či topení nebo špatná instalace může vést k přehřátí drobného tvora.

Tip na článek:  Příležitost pro odvážné – skleněné obklady do kuchyně

Světlo by rozhodně nemělo svítit déle než dvanáct hodin (tato stanovená hranice se může měnit v závislosti na konkrétním zvířeti nebo období, ve kterém se nachází).

Zajistěte dostatečnou vlhkost

Aby zvíře přežilo a dařilo se mu, další povinností vás jakožto majitele je zajištění dostatečné vlhkosti. Ta se v případě vlhkého tropického terária pohybuje na opravdu vysokých hodnotách, dosahuje až 99 procent. Vlhkost by měla být nejméně osmdesát procent.

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.