Sekačky: nezapomeňte je uložit k zimnímu spánku

Zima se již nezadržitelně blíží a s ní i konec sekání trávy, zahrádkové pohody a samotného zahrádkaření. A právě teď je nejvhodnější chvíle pro zazimování jak zahradního vybavení, tak i sekačky na trávu. Na sekačku totiž nesmíte zapomenout a i nějaké drobnosti ještě teď k její pohodové zimě koupit.

Připravte sekačku na zimní měsíce

Zaprvé sekačku pořádně očistěte. Máte-li strunovou sekačku na trávu, nezapomeňte strunu pořádně vyčistit či celkově vyměnit. Vlastníte-li však sekačku s noži, pořádně nože vyčistěte a pak i nabruste a vyvažte. Pokud si s tímto procesem nejste úplně jistí, nechte práci na odbornících. S umýváním to však nepřehánějte. Voda by se například neměla dostat do motoru, který by mohla nenávratně poškodit.

Po důkladné koupeli přichází na řadu revize

Ve chvíli, kdy máte sekačku perfektně omytou, očištěnou od mastnot a benzínu, můžete přejít k její revizi a prohlídce. Je dobré zkontrolovat svíčku v zapalování, jež mají všechny benzínové sekačky. I když se zdá v pořádku očistěte ji a vždy raději mějte ještě alespoň jednu v záloze. Navíc koupíte-li ji teď, budete ji mít o dost výhodnější než v příštím roce, kdy se počítá s dalším zdražováním.

Tip na článek:  Moderní měřiče spotřeby nabídnou i mnoho vychytávek

Výměna oleje je nutná každý rok

Dále je nutné vyměnit olej. Ten byste měli vyměňovat v době, kdy je ještě teplý motor. Olej vysajte či vylijte z nádobky, avšak nikdy při tom nepřeklápějte sekačku na bok, v takovém případě by se mohl olej dostat do válců a tak sekačku poškodit. Stejně jako u auta, i u sekačky nalijte oleje přiměřeně. V tomto případě tak, aby nic nevyteklo.

Vzduchový filtr také potřebuje péči

Dalším krokem je kontrola a vyčištění vzduchového filtru. Sekáte-li navíc v prašném prostředí, bude nejspíš potřeba jej úplně vyměnit. Právě vzduchový filtr totiž zajišťuje bezproblémový chod motoru bez dušení.

Palivo před zimou stabilizujte

A ani palivo v sekačce nemůžete nechat bez povšimnutí. Nejlepší je jeho stabilizace, protože tak zachováte jeho trvanlivost a předejdete tvorbě usazenin.

Třešinka na závěr

Pokud máte sekačku s elektrickým startérem, vyndejte z ní na zimu baterii a nechte ji zároveň úplně nabít. Nemáte-li v současnosti žádnou sekačku, ale zvažujete-li nad její koupí, dobře se před tím informujte o jejích parametrech. Velký pozor si dejte, budete-li si ji kupovat přes jakýkoliv bazar pro sekačky nebo v rámci internetové inzerce.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *