Vlastnit kvalitní vchodové dveře je základem pro bezpečný domov. Jenže výběr kupříkladu správných plastových dveří nemusí být zrovna tím nejsnadnějším úkolem. Stačí však následovat pár kroků a výběr dveří můžete mít i vy v malíčku!

Plastové vchodové dveře nebo dřevěné vchodové dveře?

V prvé řadě si popíšeme, jaké vchodové dveře se na trhu nabízejí. Dveře totiž mohou vypovídat jak o domě, do kterého vstupujete, tak i o jeho obyvatelích. Mezi nejzákladnějšími typy dveří se nachází ty dřevěné a plastové.

Dveře ze dřeva jsou tradičnější, hodí se ke všem materiálům a ani moderní stavbě jejich pořízením neuškodíte. Sladit je navíc můžete i s dřevěnými eurookny, které však potřebují větší a častější péči, či balkónovými dveřmi a tak získáte mnohem vzhlednější koncept domu. Navíc si můžete vybrat i specifický vzhled, a to borovici, smrk, meranti, modřín, dub a další atraktivní dekory.

U plastových vchodových dveří je situace velice obdobná. Taktéž se hodí do každého domu, můžete s nimi sladit eurookna a i vzhled je čistě na vás. Od bílých, přes hnědě a šedé, až po černé – všechny varianty máte k dispozici.

Tip na článek:  Spočítejte si cenu za elektřinu díky wattmetru nebo energetickému štítku

Plastové vchodové dveře lépe izolují?

Stejně jako plastové dveře i ty dřevěné či hliníkové výborně izolují. Není pravda, že by některé izolovaly více než jiné. Stačí pouze dobře vybírat. Například vstupní plastové dveře nízkoenergetické jsou přímo určené k vysoké izolaci a k ochraně vůči vnějšímu chladu. Stejně tak i dřevěné vchodové dveře výborně izolují. Hliníkové dveře, které se v poslední době taktéž hojně používají, také mají výbornou izolační schopnost a navíc mohou speciální úpravou imitovat dřevo.

Jak se tedy správně vybrat?

Teď, když jsme si popsali všechny typy dveří a jejich možnosti, můžeme přestoupit k tomu nejdůležitějšímu, a to k samotnému výběru. Ten by měl záviset na třech bodech. Za prvé vybírejte takové dveře, aby se barevně hodily k oknům či k balkónovým dveřím. Za druhé se taktéž musí hodit celkově k domu a k jeho okolí. A za třetí by jejich nákup měl probíhat výlučně u ověřeného prodejce. Tím je například společnost ARTOKNA s.r.o., jež se na výrobu a prodej specializuje již dlouhá léta. Pestrou nabídku oken, dveří a příslušenství naleznete na jejích oficiálních stránkách www.artokna.cz nebo v kamenných pobočkách v Praze, Brně a Hradci Králové. Věříme, že budete mít při výběru šťastnou ruku!

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.