sunlight, nature, outdoors

V současnosti se většina výroby odehrává uvnitř výrobních hal, k jejichž provozu je třeba vysoká spotřeba energie. Té se však můžete vyhnout pořízením světlovodů, které přivedou do haly či jakéhokoliv jiného prostoru přirozené denní světlo. V praxi tak na provozu ušetříte nemalé finanční prostředky, které můžete využít mnohem efektivněji.

Vysoká úspora a přístup k dennímu světlu

Pokud hledáte efektivní úsporu ve vašem provozu, měli byste popřemýšlet nad instalací světlovodů, s nimiž můžete ušetřit poměrně vysokou část nákladů spojených s osvětlením. Světlovody jsou ve zkratce speciální zařízení, která umožňují dopravu světla do vnitřních prostor budovy pomocí průhledných trubek.

V praxi je tedy světlo u střešního světlíku zachyceno speciálním průhledným krytem na střeše budovy a přeneseno do interiéru pomocí reflexního materiálu v trubce. Jednou z hlavních výhod světlovodů je zejména úspora energie, kterou byste jinak spotřebovali při celodenním osvětlení daných prostor – světlovod a střešní světlíky přitom využívají 98 % přijímaného světla. Kromě toho poskytnete svým zaměstnancům přístup k přirozenému světlu, což bude mít pozitivní vliv na jejich fyzické i mentální zdraví.

Tip na článek:  Vybíráme dárky pro děti nejenom pod stromeček

Nechte si poradit od profesionálů

Pokud se rozhodnete, že jsou pro vás světlovody správnou volbou, měli byste dbát i na jejich profesionální montáž – nejenže bude jejich instalace přesná, ale bude také odpovídat vašim požadavkům. Zkušenou firmou v tomto odvětví je také Pruniwerk, který disponuje širokou škálou světlovodů různých tvarů a velikostí.

Jednoduše vám tak dokáže poskytnout světlovody odpovídající vaším požadavkům a také vybrané stavbě. Překážkou pro ni není žádný typ střechy, a to ani střešní tašky či hliník. Spolehnout se můžete na špičkový tým odborníků, který se postará o profesionální instalaci světlovodného systému a následně i jeho údržbu a servis.

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *