Kiteboarding nebo také kitesurfing je sport, který můžete dělat v létě i na podzim či v zimě. Pokud jste tedy už investovali do nového draka a kiteboardu, je čas se podívat po vhodném oblečení na kiteboarding.

Při výběru oblečení je důležité se zamyslet nad tím, kde budete jezdit a také v jakém ročním období. Pokud se chystáte jezdit jen v létě bude váš šatník obsahovat o něco méně vybavení než, když zvažujete kitování i v chladnějších dnech či v zimě.

Ochranná vesta na kiteboarding

Bez ohledu na vaši úroveň a zkušenosti, pokud jde o kiteboarding nebo jiné vodní sporty, je vždy rozumné si obléct ochrannou vestu. V určitém okamžiku se můžete ocitnout na vodě v situaci, kdy skončíte ve vodě a schopnost vesty udržet vás nad hladinou a ochránit před nárazy se vám bude hodit.

Tato floatační vlastnost vest na kite se hodí i v případě, že musíte uvolnit ve vodě svého draka. V případě, že ochrannou vestu nosíte na neoprenu, poskytne i trochu tepla. Vesty jsou navrženy tak, aby se pohodlně vešly i do použitého postroje.

Neopren na kiteboarding

Neoprenový oblek vás v prvé řadě ochrání před vodou, větrem a chladnem. Neopren zabraňuje tepelným ztrátám vašeho těla a zároveň vytvoří vrstvu ohřáté vody, mezi tělem a vnitřní stěnou neoprenu. Výsledkem je další izolace navíc.

Neopreny na kiteboarding určené na zimu se snaží zabránit tomu, aby se voda dostala do neoprenu těsnícími prvky, vodotěsnými zipy a švy a samozřejmě silnějším neoprenem 5/3. Tento parametr označuje tloušťku neoprenu na hradní a zadní ploše o 5 mm a na místech, kde je třeba víc pružnosti v oblasti paží a nohou pak tloušťku 3 mm.

Tip na článek:  Soudní překlad: specifický dokument, který může mnohé ovlivnit

Letní neopren má většinou tloušťku pouze 2–3 mm. V případě, že nejde o celotělový označuje se také jako Short neopren. Mezi jedny z nejkvalitnějších patří neopreny Mystic. V jejich kolekci najdete modely určené na léto i zimu.

Neoprenové boty

Někteří kiteři by nikdy neoprenové boty na kiteboarding nenosili, naopak jiní by bez nich na kite nestoupli. Pokud si nejste jistí, zda boty z neoprenu používat nebo ne, zamyslete se, kde budete jezdit a v jakém počasí.

Pokud hodně jezdíte v lokalitách, kde se do vody dostáváte přes nepříjemné kamínky nebo jezdíte kolem skalnatého pobřeží, je dobré nákup neoprenových bot zvážit. Neoprenové boty velmi dobře ochrání před kameny, vodou i zimou. Vybírat můžete boty s odděleným palcem nebo se špičkou vcelku.

Neoprenové rukavice

Může se to zdát zbytečné, ale pokud při kiteboardingu používáte kvalitní neoprenové rukavice, pojede se vám mnohem lépe. Při práci s drakem a lany budou vaše dlaně v bezpečí. Ochrání proti zimě a odření rukou o bary, ráhna a provazy. Vybírat můžete z verzí s prsty nebo se zkrácenými prsty.

Helma na kiteboarding

Kiteboarding či jiné vodní sporty jako je např. wakeboarding může být nebezpečný. Není těžké udělat chybu. Taky v okamžiku nečekaného pádu z prkna nebo změně povětrnostních podmínek se ochranná helma vždy vyplatí. Kvalitní helma na kite je investicí, která vám může zachránit život.

Mezi další oblečení patří jistě oblíbená trička z lycry, která jsou lehká, prodyšná a rychle schnou. Speciální boardshorty jsou pak navrženy tak, aby se v případě pádu do vody při zaháknutí za prkno jednoduše roztrhly a tím vás ochránily.

Kompletní nabídku oblečení na kiteboarding najdete na stránkách www.mysticstore.cz nebo na Showroomu Mystic v Brně.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *