Vánoční svátky jsou pro většinu dospělých nejkrásnější, když mohou udělat radost dětem. S čím nejen u svých potomků letos zaručeně zabodujete?

Notebook

Zejména pro menší dítě se určitě nevyplatí pořizovat hned špičkový manažerský notebook. Postupem času nároky vašeho potomka i tak vzrostou, až zatouží po výkonnějším herním počítači.

Zpočátku se můžete spolehnout na nejlevnější notebooky v cenové relaci do cca 10 000 Kč. Děti se si na nich osvojí základní principy práce s počítačem, občas si zpracují úkoly do školy a mohou si zahrát i jednodušší hru.

Později, až si začne váš student nosit notebook i do školy, bude nutné se zaměřit na dražší přístroje a zvolit odlehčenou konstrukci, která ale zároveň zůstane dostatečně pevná. Dá se předpokládat, že školák nebude využívat speciální přenosnou tašku, ale notebook odnosí ve standardní aktovce, která není ideální.

LCD Monitor

Jestliže svolíte k nákupu notebooku, přemýšlejte o koupi externího LCD monitoru s dostatečným rozlišením. Vhodný je zejména tehdy, když bude vaše dítko hodně hrát hry nebo se začne zajímat o programování či práci s grafikou. Velká obrazovka přispěje k většímu prožitku ze špičkových her a pomůže i při práci.

Tablet

Tablety dnes rodiče svěřují do rukou už nejmenším ratolestem. A není divu, vzdělávací aplikace děti baví a zároveň podporují jejich rozvoj. Nejmenší dítka se s jejich pomocí učí například pojmenovávat barvy.

Proto řada rodičů pořizuje svým potomkům tablety již ve velmi nízkém věku a tato zařízení se stávají jakousi vstupenkou do světa informačních technologií. Často je obchodníci inzerují už pro děti od zhruba tří let věku.

Tip na článek:  Skyfone mobile - levné volání a DSL internet bez závazků

Většinou tyto tablety charakterizuje nižší výkon. Výukové či herní aplikace nebývají pro takto malé děti nijak náročné na hardware. Dobrý tablet by měl také disponovat dětským režimem, který dospělým umožňuje filtrovat nevhodný obsah.

Mobilní telefon

V mnoha rodinách si dítko první telefon vymůže samo, jinde vedou rodiče pragmatické obavy o bezpečnost potomka a možnost jeho pohyb kdykoli zkontrolovat. Jakmile si ujasníte, že vaše dítě už mobil skutečně potřebuje, zaměřte se na následující:

Jestliže se rozhodnete pořídit mobil s nástupem do první třídy, může si dítě vystačit i s obyčejným tlačítkovým telefonem. Až budete pořizovat smartphone, myslete na dostatečný výkon, potomek opět přístroj využije nejspíš na hry.

Repasovaná technika ušetří rodičům peníze

Elektronika se řadí k finančně náročnějším dárkům. Děti navíc mají sklon se k jednotlivým zařízením nechovat příliš ohleduplně. Finančně dostupnou alternativou tak může být pořízení repasované výpočetní techniky.

Jedná se o zboží pocházející například z předváděcích akcí nebo vrácené ve čtrnáctidenní lhůtě. To se důkladně otestuje, projde servisem a posléze prodá s výraznou slevou koncovému spotřebiteli.

Cena může být až o 70 % nižší oproti novým výrobkům. Na tyto produkty se vztahuje zkrácená záruční lhůta v délce 12 měsíců. Více na inComputer.cz

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..