V devadesátiminutové nové hudební pohádce nám vypravěč a komentátor, Zdeněk Svěrák, vypráví hned třikrát obsáhlejší příběh, než jsme zvyklí. Osudy tří bratrů se proplétají dějovými liniemi tří pohádek, kde je třeba splnit tři veledůležité úkoly – osvobodit Šípkovou Růženku, zachránit Červenou Karkulku a navštívit za jistým účelem Dvanáct měsíčků.

Diváky uchvátí hravost a humor vtipných písní, dokonalé herecké obsazení, působivé až strašidelné triky, zajímavé glosy a neotřelé komentáře.

Na motivy minioper známé dvojky, Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř, natočil Jan Svěrák film, který rozezpívá vaše srdce i ústa. Pozitivně laděná mixáž na motivy českých pohádek sice na někoho může působit až trochu hekticky, ovšem nejenom dětský divák bude nadšen nikoli lacinými efekty a iluzemi. Jan Svěrák vsadil na jistotu a role dvou starších bratrů, Jana a Pepy, svěřil Tomáši Klusovi a Vojtěchu Dykovi. Jejich nejmladšího bratra pak ztvárňuje mladinký, ale neméně herecky zkušený Zdeněk Piškula. I když za bombastickým Honzou zbylí dva bratrové maličko pokulhávají, vedle nich najdeme taková herecká esa, jako je Lábus, Polívka, Táborský, Kaiser, Matásek, Vladyka, Chýlková, Čvančarová,  Norisová, Smutná a další.

Tip na článek:  Zdravé hraní? S Xbox One to jde

Co vás čeká a nemine?

Vzniklá nová stylizovaná muzikálová verze pohádky vyvolává chvíli rozpaky, vzápětí nás však překvapuje dokonalou výpravou, vesele vtipnými bonmoty, temnými scénami, až hororovým vlkem či naopak čistě a průzračně lyrickým duetem. Vyberte si, prosím. Každý tu najde cosi pro sebe, trochu poučení a haldu nadsázky, můžete se klidně smát nahlas a za břicho se popadat. Totálně odlehčená pohádková atmosféra k tomu přímo nabádá.

Čekají nás skvělé herecké výkony

Přestože jistě kritici objeví pod povrchem i slabounká místa, která jsou ale dokonale obalená geniálními a svěžími texty říkadlového stylu, ať čistě zazpívané nebo dokonale oddeklamované, skvělými hereckými výkony, dokonalou kamerou, střihy, svícením a detailním zpracováním některých dějových linek, neudělá chybu ten, kdo se nechá nalákat ve vánočním období nebo i jindy k návštěvě tohoto, v momentální době, jedinečného dílka.

27707 / Pixabay
Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..