Když zařizujete dětský pokoj novým nábytkem, je třeba zohlednit mnoho parametrů. Samozřejmě děti zaujme hlavě barevné provedení nábytku. Myslet bychom ale měli v první řadě na bezpečnost. Ta začíná výběrem materiálu a končí samotným provedením dětského nábytku. Co musí dětský splňovat?

Dětský svět je plný her, poznávání a učení. Děti jsou přirozeně zvědavé a prostředí, které jim vytváříme, by mělo rozvíjet jejich fantazii a dovednosti. Už dávno není designový dětský nábytek jen nudnou odnoží běžného nábytku. Výrobci sázejí na barevnost a důmyslné detaily. Při výběru dětského nábytku bychom se jimi ale neměli nechat pohltit a měli bychom se zajímat také o ryze praktické parametry.

Dětský nábytek se mění v čase

Především pamatujte na to, že až na některé výjimky (rostoucí stoly nebo židle) s dětmi dětský nábytek neporoste. To se týká zejména postelí nebo skříní. Zatímco miminka a batolata potřebují vlastně jen postýlku, komodu na oblečení a první hračky, předškoláci už využijí více vlastního prostoru a pro školáky bude zapotřebí pořídit kvalitní psací stůl, postel, úložné prostory na oblečení, hračky a další potřeby. S nástupem do školy se dětský pokojíček přeměňuje z herny na malou pracovnu. Na to je třeba při zařizování dětského pokoje myslet. Vyberte proto raději moderní designový dětský nábytek.

Tip na článek:  Bytový textil hraje v domácnosti zásadní roli

Co dítě potřebuje v dětském pokoji:

· Miminko a batole – postýlka, komoda, případně ohrádka nebo jiný menší prostor na hraní.

· Předškolní dítě – postýlka, úložné prostory na hračky a oblečení, prostor na hraní.

· Školák – postel, psací stůl a židle, úložné prostory na hračky a oblečení, prostor na hraní.

Dětské pokoje by měly splňovat hned několik parametrů. Vedle estetické stránky musí být nábytek také praktický, funkční a pohodlný. Dostatek úložných prostor je samozřejmostí. Pokud budou součástí dětského nábytku různé skříňky a poličky, zajímejte se o jejich možnosti připevnění ke stěně a stabilitu. Praktické je tzn. zpomalené zavírání dvířek od skříní, což je jistě bezpečnější pro dětské prsty.

Bezpečný dětský nábytek by neměl být vybaven úchyty, popř. jsou vhodné úchyty oblé. Vhodnější jsou tzv. zadlabávací otvory. Nábytek určený do dětského pokoje by neměl mít žádné police, vitríny či jiné doplňky ze skla, protože pokud by je při hře děti nechtěně rozbily, mohly by se snadno pořezat.

Výrazné barvy a kontrasty budou dotvářet celkový dojem dětského pokoje a dítěti pomohou vytvářet si rozlišovací schopnosti. Starším dětem mohou naopak více vyhovovat pastelové nebo decentnější barvy.

Dětský nábytek: Jak jej vybrat a na co si dát pozor?
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *