Plánujete-li, že na své motorce budete trávit delší čas, než jen cestu do práce a z práce, pak se vám jistě budou hodit vhodná zavazadla na motorku. Mohou se stát velmi praktickým vybavením, které si ke své motorce koupíte. Podle typu výletů můžete volit velikost a druh zavazadel. Nejznámější z nich vám nyní představíme.

Držáky telefonů

Telefon sice může při jízdě působit jako rušivý element, nicméně může být taktéž užitečný. A to například tehdy, když neznáte přesně trasu a potřebujete navigovat prostřednictvím některé aplikace. Nejoblíbenější možností jsou držáky X-grip, což jsou v podstatě nožičky do tvaru písmene X, kam se umístí telefon.

Tankvaky

Tyto vaky nabízí určitý prostor pro uložení důležitých součástí, jako je peněženka nebo třeba motorkářské rukavice, když je zrovna nepoužíváte. Tato zavazadla na motorku jsou pro některé užitečné, jiní je nesnáší, protože je může omezit v řízení. Závisí na tom, jaký typ motorky máte. Spousta tankvaků nabízí další prostor prostřednictvím zipu, takže z placaté taštičky se může stát o několik centimetrů větší zavazadlo. Variabilní velikost je vnímána jako plus tohoto typu zavazadla na motorku.

Tip na článek:  Levné letenky lákají turisty poznávat Evropu, na co si dát pozor?

Brašny pod nádrž

Jedná se o doménu cestovních endur. Zavazadla nemusí být umístěna jenom na horní části nádrže, jako je tomu v případě tankvaků, ale také pod nimi. Tyto brašny mají jen malou velikost. Kupujte si brašnu podle typu své motorky – vyrábí se přímo na určitý model.

Zavazadla na sedlo spolujezdce

Tato zavazadla jsou určena do zadní části motorky. Na sedátku spolujezdce si můžete udělat prostor pro různá zavazadla. Může se jednat o kufry či brašny. Volit můžete z celé spousty možností, které mají aerodynamický tvar nebo naopak co největší objem – podle toho, co vám bude více vyhovovat. Také některá z těchto zavazadel mají možnost variabilního zvětšení v případě potřeby. Speciální možností jsou zavazadla na boční část motorky.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *