Dopravní zácpa je jednou z věcí, kterou všichni nenávidíme. Každý řidič se jí snaží vyhnout, ale alespoň jednou za čas vás jistě potká. Čím větší je město, tím horší je většinou situace s dopravou. To se netýká pouze České republiky, ale celého světa. Proto se dnes podíváme na světová i naše města, kde je na nejhorší doprava a kde strávíte nejvíce času v zácpě.

Evropa na seznamu vede

Na prvním místě v seznamu nejucpanějších měst na světě se umístil Londýn. V tomto městě žije asi 9 milionů obyvatel a místo přidalo na silnice během pandemie pruhy pro cyklisty. Ty sice pečují o bezpečnější jízdu cyklistů, které zpomalují celkový provoz ve městě. Právě z tohoto důvodu se pobyt v zácpě od pandemie nijak nezměnil.

Do první pětice měst se dále dostaly města, jako je:

  • Paříž,
  • Brusel,
  • Palermo,
  • Moskva.

Mnohem lépe si oproti období před pandemií vedou města, jako je Boston, Toronto, Petrohrad nebo Bogota. Tato města snížila čas v zácpách až o polovinu. Města se snaží udělat značky i semafory velmi efektivní. Navíc po pandemii mnoho lidí začalo využívat pro jízdu po městě ekologičtější prostředky, takže již nejezdí tolik aut. A díky tomu se také zmenšil čas v dopravních zácpách.

Tip na článek:  Odbourání mýtů o péči o automobil: Co skutečně funguje?
V jakém městě na světě strávíte nejvíce hodin v dopravní zácpě?

Česká města, ve kterých je nejhorší doprava

Jistě si myslíte, že se Čechy měly dostat do první desítky. Ve skutečnosti se sotva dostaly do první stovky na seznamu. Ještě větším překvapením je město, které u nás dominuje. Hradec Králové má podle průzkumů nejhorší dopravu v Čechách, když se díváme na dobu, kterou strávíte v dopravní zácpě. Praha se umístila na druhém místě a světově na 110. místě.

V Hradci Králové strávíte ročně asi 53 hodin v zácpě, a zatímco v Praze jde o 51 hodin. Není to velký rozdíl, ale Hradec se oproti období před pandemií hodně zhoršil. Dopravní značení v Praze této situaci možná nepomáhá, ale jistě se snaží snížit množství dopravních nehod. Celých 51 hodin strávíte v zácpě nejen v Praze, ale také v Pardubicích.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *