Slunce pálí a venkovní zahrádky se pomalu, ale jistě otevírají. Ti, kdo bydlí v panelových domech, většinou nepohrdnou vychlazeným pivečkem ve společnosti rodiny či nejbližších přátel. Obyvatelé rodinných domků pak začínají sčítat škody, které zima na jejich zahrádce napáchala. Ale zahrada pochopitelně není spojená jen s nekonečnou prací a údržbou. Její potenciál je zcela někde jinde. Zahrádka pro většinu z nás slouží jako relaxační místo k odpočinku a setkávání se s přáteli či rodinou. Pořádáme zde grilovací party, páteční sešlosti, ale třeba také pikniky nebo romantické večeře. Aby zahrádka plnila účel, pro nějž ji opatrujeme a udržujeme, je její nezbytnou součástí kvalitní zahradní nábytek. Jak jej vybírat? To bude součástí následující řádků.

Na materiálech (ne)záleží

Základním parametrem, kterému byste měli přizpůsobit výběr zahradního nábytku je nepochybně jeho materiál. Na trhu je k dostání nábytek ze dřeva, plastu, ale i kovu. Nutno podotknout, že každý materiál má své výhody i nedostatky. Dřevo sice působí luxusním dojmem, jeho údržba je ale poměrně náročná a pořizovací cena vysoká. Namísto toho plast je nenáročný na údržbu, ale na zahradě nepůsobí tak efektně. Kovový nábytek je opět nutno odpovídajícím způsobem ošetřit a chránit jej před vlhkostí. Ať už zvolíte jakýkoli materiál, vždy zhodnoťte všechny jeho klady i zápory.

Tip na článek:  Zařizujeme ložnici krok po kroku, aneb i nábytek dokáže divy!

Nakupujte pouze u prověřených prodejců

Pokud chcete, aby vaše investice nepřišla vniveč, vybírejte a nakupujte zahradní nábytek u ověřených prodejců, nikoli na pofiderních tržnicích. Myslete také na to, že cena nemusí být vždy zárukou kvality. Důležité je, aby vám provozovatel či obsluha prodejny dokázala s výběrem poradit a nabídnout nejvhodnější řešení pro vaši zahradu.

Nepodceňujete (ne)podstatné detaily

Při výběru nezapomínejte ani na takové maličkosti, mezi které patří například zahradní slunečník, který chrání před slunečními paprsky nebo podušky na židle a lavičky, jež zvyšují komfort zejména během chladnějších večerů nebo v případě volby kovového nábytku. Nezapomínejte ani na pravidelnou údržbu a přípravu nábytku na nadcházející sezónu. Jedině tak si můžete užít pobyt na zahradě bez kompromisů a zbytečných komplikací.

Bohatou nabídku kvalitního zahradního nábytku a příslušenství naleznete v e-shopu www.dopplershop.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..