Průmyslová výroba si žádá schopné a zkušené pracovníky a také špičkové pomůcky. Mezi ty patří i závitové kalibry, bez nichž se závody jednoduše neobejdou. V takových závodech totiž ke kontrole nelze používat klasické metody měření, na které jsme obecně zvyklí. Ke slovu se v tomto případě dostávají měřidla sloužící ke měření srovnáváním. Tomuto procesu se odborně říká kalibrace a závitové kalibry v něm mají své nezastupitelné místo.

Efektivní kontrola výrobků

Protože má každý výrobek i součástka vlastní kalibry, díky těmto speciálním měřidlům je kontrola preciznosti a přesnosti výrobků zefektivněna s minimálními nároky na čas a kvalifikaci pracovníků. Aby byl výstup v průmyslových závodech opravdu precizní, jednotlivé kalibry jsou zkonstruovány na míru a opatřeny certifikací, která je doménou specializovaných laboratoří. V samotné praxi pak narazíme na dva nejčastější druhy kalibrů. Mezi ně se řadí kalibry třmenové a závitové kalibry, kterým budou věnovány následující řádky.

Tip na článek:  Proč cyklistický batoh s páteřákem? Skvěle vás ochrání

K čemu jsou vlastně závitové kalibry dobré?

Jak již samotný název kalibrů napovídá, jedná se o kalibry, které jsou určeny primárně k měření velikosti závitů nejrůznějších druhů. Taková kalibrace závitu je velmi jednoduchá a nenáročná na čas. Díky ní během velmi krátké doby zjistíme, zda se jedná o výrobek standardizovaných rozměrů nebo jde o výrobek, který nelze z hlediska kvality doručit koncovému zákazníkovi.

Bohatá nabídka (nejen) závitových kalibrů

Pokud závitové kalibry či kalibry třmenové sami sháníte, pak vám doporučíme e-shop www.kalibry.cz, kde naleznete široký sortiment kontrolních kalibrů pro všechny typy závitů a měrek. Protože jsou inzerované kalibry a měrky skladem, společnost garantuje příznivé ceny a krátké dodací lhůty. V případě specifických požadavků nebo nestandardních rozměrů neváhejte firmu kontaktovat a domluvit se na podrobnějších podmínkách sestrojení či dodání. V e-shopu www.kalibry.cz si totiž můžete objednat atypické kalibry, které jsou součástí třeba právě vašich nákresů.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *