Aktuální chladné měsíce nepřinášejí potíže jen naší imunitě, mnohem horším útokům musí čelit i naše domácnost. Rychlé změny počasí a vysoká vlhkost mohou poškodit zejména střechy. A to zvláště v případě, že jste opomněli drobné opravy nebo se na nich už zkrátka podepsal zub času.

A jednat je třeba opravdu rychle. Akutní opravy je vhodné provést ještě v zimě, protože jaro s sebou přinese i prudké deště – a s tím spojené zatékání a další nepříjemnosti. To by však měl být jen první krok.

Když střecha volá o pomoc, vyslyšte ji

Hned vzápětí se soustřeďte na zateplování a izolaci střechy, jež bylo zvláště ve starší výstavbě mnohdy trestuhodně opomíjeno. Navíc jsou ve hře i moderní materiály, které dokáží efektivně odvést vlhkost zkondenzovanou uvnitř a zároveň zabránit jejímu dalšímu pronikání zvenčí.

V létě se pak dobře provedené zateplování střech postará i o komfort v místnostech pod nimi. Sluneční žár totiž v žádném případě nepředává dál, a naopak v zimě brání únikům drahocenného tepla stropem. Sníží tak vaše náklady na klimatizaci i na vytápění.

Tip na článek:  Neděste se cen energií, postavte si pasivní dům Wobau

Vhodná izolace střech se najde pro jakýkoliv typ – od klasických sedlových až po moderní ploché. Abyste však předešli nepříjemným časovým prodlevám a dalším potížím, vyplatí se zajišťovat klempířské i pokrývačské práce vždy u jedné firmy. Nikdy totiž nevíte, jaké potíže mohou během realizace vyvstat a co to bude znamenat pro rychlost prováděných prací. A realizace „pod jednou střechou“ se tomu všemu úspěšně vyhne.

Bydlíte v regionu jižních Čech? Víme, kde vám pomohou

Společnost TOMI na našem trhu působí už od roku 1997. Jejím působištěm je celý Jihočeský kraj (tedy nejenom střechy Český Krumlov, ale i České Budějovice, Velešín apod.). Těšit se můžete na odborné konzultace, podrobně zpracovaný projekt i profesionální řemeslníky. Bez nich to totiž na střechách opravdu nejde.

Zima bývá pro střechu zatěžkávací zkouškou – kam se obrátit?
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *