Místem, odkud nejčastěji utíká drahocenné teplo, jsou hlavně okna, která se dokáží postarat i o pořádnou tepelnou ztrátu. Ve výsledku tak doslova vyhazujete peníze oknem, a to i tisíce korun měsíčně. Právě proto je lepší dopředu myslet na jejich seřízení a také případné opravy, díky čemuž jimi u nebude utíkat teplo ven.

Správné utěsnění oken je základ

Tepelná ztráta skrze okna může být někdy natolik vysoká, že jejím prostřednictvím budete zbytečně utrácet měsíčně i tisíce korun. Jediným řešením je hledání způsobů, jak okna správně utěsnit, díky čemuž se bude teplo držet uvnitř domu – zároveň ale ani teplo nebude proudit dovnitř, což oceníte hlavně v letních měsících.

Velmi účinná jsou klasická těsnění do oken, která se hodí zejména ke dřevěným oknům. Jejich aplikace je navíc poměrně jednoduchá, a pokud chcete tepelnou ztrátu řešit ihned, můžete začít s její instalací svépomocí. Skvělým pomocníkem jsou však i žaluzie do oken, které jsou určené nejen ke stínění, ale i snížení tepelné ztráty a izolaci, díky čemuž nemůže venkovní teplo proudit dovnitř – opravdu kvalitní žaluzie vám zajistí i dostatečné odhlučnění.

Tip na článek:  Energeticky nenáročná domácnost vám ušetří tisíce korun ročně. Pomoci vám přitom může i investice do kvalitního zateplení

Profesionální seřízení oken je k nezaplacení

Pokud chcete ušetřit na energiích, měli byste určitě zvážit možnost objednání profesionální firmy, která vám dokáže jen během pár dní opravit, seřídit a případně utěsnit okna tak, aby už žádné teplo neunikalo. Jednou z takových je například firma Správa Oken, která za tímto účelem aplikuje okenní těsnění nebo nabízí opravdu profesionální seřízení oken.

V případě potřeby vám však dokáže zajistit i potřebné opravy oken, které se mohou často také podílet na úniku tepla. Každopádně si můžete být jisti, že platba za poskytnuté služby se vám vykompenzuje na dalším vyúčtování za vytápění, které se rapidně sníží.

Zimní měsíce vyžadují správné seřízení oken. Jak na to a co vše k tomu budete potřebovat?
Zimní měsíce vyžadují správné seřízení oken. Jak na to a co vše k tomu budete potřebovat?
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *