Investiční zlato se jeví jako skvělá příležitost, jak zvýhodnit své dlouho střádané úspory. Drahé kovy přece jenom od pradávna patří k nositelům hodnoty a od jejich množství se velmi často odráželo také těžení mincí a dalších bankovek. Ať už uvažujete o zlaté investiční minci nebo cihličce, prozraďme si několik zajímavostí, které jsou o zlatech známy, ale jen málokdy se dostanou mezi lidi.

Zlato nepochází ze Země

Věděli jste, že mnozí vědci jsou zastánci toho názoru, že zlato nepochází z planety Země? I když se najdou zlí jazykové tvrdící opak, vědecké studie skutečně prokázaly tuto domněnku. Podle všeho jsou z kosmu, konkrétně pochází z hvězd. Na Zemi ho nacházíme proto, že před více jak dvě stě miliony let byla planeta údajně bombardována meteory s obsahem zlata, které se následně daří objevovat i dnes.

Zlato se totiž usadilo do povrchu Země a v dalších letech se začalo s jeho těžením, ve kterém se na mnoha místech planety pokračuje dodnes.

Tip na článek:  Full service operativní leasing

Čína jako největší producent

I když by řada lidí řekla, že se nejvíce zlata najde v Africe, ve skutečnosti je největším producentem Čína. Jenom těžba zlata dělá ročně v Číně asi patnáct procent celkové produkce zlata čili ano, skutečně je tím největším producentem.

Naleziště a následné těžiště zlata se nachází také v Česku. Zde však existuje sdružení, které chrání tato naleziště před zahraničními těžařskými firmami.

Moře plná zlata

Lidé mají tendenci hledat zlato pouze na zemi, na souši, ale podle mnoha zkoumání se více jak dvacet tisíc tun zlata nachází pod mořskou hladinou. Pokud chcete drahý kov najít, můžete se vydat do oceánských nebo mořských vod. Ze zmiňovaného čísla tedy můžeme usoudit, že každý litr vody obsahuje přibližně 13 miligramů zlata.

Co je zajímavé, tak že zatím neexistuje žádná cesta, jak zlato z vody vytěžit efektivně a ekonomicky výdělečně.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *