Bulharsko: Znáte největší lákadla Černého moře?

Aktuálně bezútěšná situace ve světě nutí řadu z nás čekat s výběrem letní dovolené na poslední chvíli a volit relativně bezpečné lokality. Mnoho cestovatelů, kteří každoročně vyrážejí k moři, nakonec letošní přímořskou dovolenou hodlá oželit a bude raději poznávat krásy české země. Ti, kteří se ale nenechali zastrašit a pár dnů volna v bezprostřední blízkosti tyrkysového moře si jednoduše nechtějí odpustit, často upadají do nostalgických nálad a jako svou cílovou destinaci volí Rumunsko nebo Bulharsko. A právě Bulharsku a jeho krásám budou věnovány tyto řádky.

Nejstarší země Evropy se těší stále velké oblibě

Málokdo dneska ví, že Bulharsko je nejstarší zemí Evropy. Od svého založení roku 681 nezměnila svůj název. Každoročně sem míří stovky tisíc českých turistů a miliony turistů z celého světa. Dle nejnovějších prognóz se očekává, že ani letos tomu nebude jinak. Bulharsko je cenově dostupné, nabízí nádherné písčité pláže a příjemně teplé moře, ve kterém se vydovádí nejen děti, ale také dospělí. Jak taková dovolená v Bulharsku vlastně vypadá? A co nás na ní tolik láká?

Tip na článek:  Učící věž – skvělý pomocník při výchově a vzdělání

Zlatý písek i aquapark s nejrychlejší skluzavkou

Bulharské pláže jsou poseté třpytivým pískem, který řada cestovatelů a turistů přirovnává k pozemskému zlatu. Jednotlivá zrnka, odrážející sluneční paprsky, totiž zlato skutečně připomínají. V kombinaci s tyrkysovým kontrastem jde o úchvatnou podívanou.  Vstup do moře je zde velmi postupný a teplota vody je příjemně vyhřátá i na začátku sezóny.

Náš tip: Nečekejte na last minute a raději vybírejte zájezdy do Bulharska již nyní!

Atrakce pro děti i dospělé

Největší a jedním z nejoblíbenějších pobřežních letovisek je sedm kilometrů dlouhé Sluneční pobřeží, které si zamilují zejména rodiny s dětmi. Naleznete zde několik základen vodních sportů, ale i vodní svět Action aquapark, který v sobě ukrývá nejrychlejší skluzavku v celém Bulharsku. Po rozlehlém Slunečním pobřeží mohou děti rozvážet zdejší vláčky, které představují další z nezapomenutelných zážitků a atrakcí. Dovolená Bulharsko nabízí nespočet rozmanitých aktivit, ale i příjemně strávené chvíle na nádherném místě ve společnosti nejbližší rodiny či přátel.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *