Lake Sunset Dusk Landscape Nature  - AlainAudet / Pixabay

Ekologie a ochrana přírody je tématem číslo jedna dříve než kdy jindy. Proč? Globální oteplování totiž postupně přispívá ke změnám klimatu, které už jsou natolik citelné, že je nelze přehlížet. V posledních letech si tak můžeme všímat čím dál tím častěji rychlých změn počasí či různých anomálií, na které jsme v našem podnebí běžně nebyli zvyklí. Pokud však nezačneme jednat, mohou být důsledky změny klimatu ještě razantnější.

Beze změny může dojít o oteplení až o 2 °C

To, že náš současný životní styl je z většiny neudržitelný vám potvrdí každý odborník, který alespoň lehce zavadil o téma klimatické změny. I když se velká část lidí snaží tento fakt popírat, nemá smysl před ním zavírat oči. Právě hra na mrtvého brouka by totiž mohla být pro nás tou nejhorší možnou volbou.

Podle studie českých vědců nás čekají velké klimatické změny také v ČR, přičemž jejich dopady mohou být doslova tragické. Konkrétně by mělo dojít k průměrnému oteplení až o 2 °C, což sice na první pohled nepůsobí tak děsivě, ale ve skutečnosti i malý nárůst bude mít velký dopad na naše životy. Při takovém nárustu se u nás bude ve velkém projevovat sucho, což se odrazí zejména na místní zemědělské produkci i kvalitě života jako takového.

Tip na článek:  Argentinská restaurace El Asador přivede vaše chuťové buňky k šílenství

Jedinou cestou je snižování skleníkových plynů

Vědci stále vidí jiskřičku naděje a předpovídají, že za určitých podmínek lze důsledky změny klimatu alespoň trochu zmírnit. Předpokladem je však rychlá a cílená změna chování většiny z nás a také samotných států. Nejdůležitější je především snížení emisí CO2, které přispívají ke globálnímu oteplování.

Naštěstí před tímto problémem nezavírají oči ani velké společnosti a snaží se hledat relevantní řešení. Jednou z takových je i energetická společnost E.ON, která každoročně vyhlašuje ekologickou soutěž E.ON Energy Globe. V jejím rámci oceňuje a zároveň podporuje projekty, které přispívají k ochraně přírody a snižování uhlíkové stopy.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *