Man Lawyer Office Desk Computer  - advogadoaguilar / Pixabay

Ne každý, kdo je trestně stíhán, musí být také nakonec obviněn. Ovšem v očích veřejnosti jde často o něco zcela nepřípustného, ba hrozivého, a od takového člověka se většina z nás pro jistotu drží dál. To však způsobuje i jiné problémy – třeba naše nízké povědomí o této problematice.

Přitom usnesení o zahájení trestního stíhání může dorazit každému z nás. Mnohdy stačí i bagatelní přestupek nebo nepodložené obvinění a na problémy je zaděláno. Málokdo však ví, že se v mnoha případech může úspěšně bránit, má na to však pouhé tři dny.

Většina z nás se nestihne ani rozkoukat

Co stihne běžný člověk během tří dnů od doby, kdy dostane ono usnesení do rukou? Většinou si dokážeme udělat jen rámcový přehled a získáme několik rad od přátel a známých. Ani nás nenapadne zamířit za advokátem, a přitom právě to bychom měli udělat. Pokud se totiž obviněný chce proti stíhání odvolat, má na to podle zákona pouhé tři dny.

Tip na článek:  SERIÁL - Rozvod manželství a vypořádání SJM

Ano, jen tři dny, v nichž může sepsat své přímé vyjádření ke skutečnostem, jež mu jsou kladeny za vinu. To může dokonce vést i k zastavení trestního stíhání v samém počátku. Lidé však této možnosti jednoduše nevyužívají, protože o ní nevědí. Zapomínají tak hájit svá práva, a to je rozhodně špatně.

Právní služby je nutné vyhledat co nejdříve

Takže pokud vám byla tato listina doručena, obraťte se nejlépe ihned na zvoleného právního zástupce. Pokud poptáváte advokátní kancelář Praha, může se jím stát třeba Vladimír Churcev, působící i v Liberci nebo v Karlových Varech (po domluvě i v jiných městech).

Pomůže vám se sepsáním stížnosti proti usnesení o zahájení trestního řízení (i s čímkoliv jiným). Jeho jediným cílem však není pouze zastavení trestního stíhání, pomáhá také nastavit strategii vaší obhajoby už od samého pořádku, což je leckdy také velmi cenná pomoc. Více se dozvíte na stránkách Churcev.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *