Jazyková škola Brno PELICAN a studium jazyků. Studium jazyků, které nám rozšiřuje vlastní perspektivy, pomáhá nám porozumět rozmanitému světu kolem nás, všímat si rozdílů kolem sebe, zlepšuje naši paměť a třeba taky pomáhá předcházet neurodegenerativním onemocněním mozku.

V neposlední řadě má studium jazyka taky jednu kouzelnou schopnost. Jako zázrakem nám totiž dokáže otevírat nám každičké dveře, na které si jen vzpomeneme. Pracovní, studijní, dveře do světa, dveře k lepším pracovním příležitostem v zahraničí, ale taky v tuzemsku. Jak ale najít ten správný klíč?

A ať už studuješ jako samouk, navštěvuješ pomaturitní studium jazyků nebo klasické jazykové kurzy, v dnešním článku Ti ukážeme, proč je dobré své jazykové znalosti „zhmotnit“, jakým způsobem to můžeš udělat a jak své jazykové dovednosti následně zúročit.

Věř nebo ne, i v dnešní době je převážná většina Čechů s jazyky stále spíše bídně. Proto, jestli se Ti podařilo dosáhnout jazykové úrovně, na kterou si sám pyšný, nejlepším možným způsobem je nechat si dosavadní dovednosti oficiálně potvrdit, získat jazykový certifikát a ten už pak následně jen co nejlépe zužitkovat v praxi.

Vnitřní motivace

Pojďme na to ale hezky postupně. Kurzy němčiny, japonštiny, firemní vzdělávání atd., každý účastník jakéhokoliv kurzu potřebuje na prvním místě zejména dobrou motivaci. Co jiného by mu pomohlo při studiu vytrvat? Získání jazykového certifikátu může být určitou metou, dokonalým příkladem vnitřní motivace. Není podmínkou, že hned po vykonání zkoušky musíš běžet k zaměstnavateli a mávat mu papírem před očima. Vidina úspěšného složení jazykové zkoušky může být právě tím osobním cílem, ke kterému se chceš v průběhu kurzu dopracovat a taky „pomocníkem“ při udržování vlastní disciplíny.

K čemu je dobré mít certifikát aneb vnější motivace

O využitelnosti certifikátu v praxi asi nemusí být dlouhá řeč. Hledáš práci a chceš si uvést do životopisu, že ovládáš jazyk na komunikativní úrovni, protože jsi 5 let navštěvoval kurzy angličtinyVěř, že na Palackého (který ovládal 11 jazyků!) si dnes v životopise hraje tak trochu každý.

Tip na článek:  Proč nepodceňovat MBA titul? Máme pro vás hned několik důvodů!

Odliš se od ostatních Brouků Pytlíků a předlož svému potenciálnímu zaměstnavateli jazykový certifikát svědčící o Tvé úrovni jazykových dovedností. Certifikát pro Tebe na trhu práce může být stejně tak důležitým dokumentem jako je maturitní vysvědčení nebo vysokoškolský diplom.  A Tvůj životopis v tomto případě rozhodně na první dobrou nepoletí do koše!

Získaný jazykový certifikát Ti usnadní taky tvou studijní cestu. Pokud máš alespoň úroveň B1, můžeš jím na střední škole nahradit profilovou část maturity z jazyka. U přijímaček pak bývají jazykové certifikáty bonifikována poměrně vysokým počtem bodů, což je skvělá zpráva třeba pro studenty navštěvující pomaturitní studium angličtiny či němčiny, chystající se využít své jazykové znalosti při dalších studiích.

Nejeden vysokoškolák už využil svůj certifikát při uznání zkoušky či zápočtu z povinného semináře cizího jazyka na své univerzitě.

Jakou jazykovou zkoušku si vybrat?

Při vybírání jazykové zkoušky je potřeba zeptat se sám sebe na důležité otázky. Kde se budeš chtít svým osvědčením o jazykové znalosti prokazovat? Bude Ti sloužit jako doklad o znalosti jazyka v pracovním nebo akademickém prostředí?

Plánuješ zužitkovat své jazykové dovednosti v tuzemsku nebo v zahraničí? Chceš si nechat otestovat všechny jazykové dovednosti nebo jen určité aspekty? Jak rychle certifikát potřebuješ a jakou by měl mít platnost? Jakou bys měl zvolit pokročilost?

Jak je patrno jen ze zlomku důležitých otázek před volbou vhodné jazykové zkoušky právě pro Tebe, není jen tak vybrat si jazykovou zkoušku, která bude sloužit přesně na míru Tvým potřebám. Skvělá zpráva však je, že jazykovka Brno PELICAN pořádá nejen jazykové kurzy, ale taky jazykové zkoušky, kterými můžeš svůj vybraný kurz úspěšně ukončit.

Ať už to bude Státní jazyková zkouška z jazyka nebo třeba Cambridgeská zkouška FCE! Zajímá Tě ke zkouškám a certifikátům více informací? Neváhej s přijď se za námi podívat do naší jazykovky. Moc rádi Ti s výběrem vhodné zkoušky pro Tebe poradíme!

Tvůj PELICAN

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *