Podzim se zcela neodmyslitelně pojí s chladnem, mlhami, deštěm a plískanicemi. Není se čemu divit, že toto roční období je velmi často doprovázeno nachlazením a chřipkou. Je tedy zapotřebí si dávat pozor a pečovat o své zdraví. Jenže aby člověk dokázal zasáhnout zavčas, musí tyto dvě nemoci umět od sebe rozeznat.

Příznaky nachlazení a chřipky

Nachlazení, chřipka i alergie mají velké množství společných příznaků. Patří mezi ně hlavně rýma, kýchání, bolesti hlavy či kašel. Dalším příznakem bývá svědění očí, které je nejčastěji způsobováno alergií, ale může se objevit i u nachlazení a chřipky. Horečka se naopak nejčastěji objeví u chřipky, ale může doprovázet i alergii či nachlazení. Nemilým průvodcem chřipky jsou také silné bolesti svalů a kloubů celého těla. Ba naopak takový chrapot či bolest v oblasti vedlejších nosních dutin jsou většinou příznakem nachlazení.

Nachlazení není chřipka

Nachlazení a chřipku si v dnešní době velké množství lidé stále plete. A dle výše uvedeného se není se čemu divit. Pro účinnou léčbu je však zapotřebí nemoc správně identifikovat a zavčas zasáhnout. K tomu, abychom tyto dvě nemoci dokázali odlišit od alergie a následně i jednu od druhé a abychom svoje trápení správně identifikovali, nám poslouží zodpovězení několika otázek. Jak dlouho máte příznaky? Máte horečku či bolesti hlavy?

Tip na článek:  Vsaďte na lepší spánek díky osvědčené bylince

Jak odlišit chřipku od nachlazení?

V prvé řadě je zapotřebí si zodpovědět výše uvedené otázky. Nachlazení a chřipka totiž trvají týden až deset dní, alergie je však problémem dlouhodobým. Jestliže tedy vaše příznaky přetrvávají po celé jaro, pak se nejedná o chřipku či nachlazení, ale o alergii. Co se horečky týče, u alergie či nachlazení se setkáte pouze se zvýšenou teplotou, kdežto u chřipky vás bude trápit horečka kolem 38°C. V neposlední řadě podstatným ukazatelem pořádné chřipky bývají bolesti hlavy, které jsou často projevem zánětu nosních dutin.

Rychlá pomoc?

Virus chřipky ani nachlazení nejsou ničím příjemným a je potřeba s nimi bojovat. Rychlým a hlavně účinným pomocníkem se vám mohou stát přípravky VICKS (horké nápoje, nosní dekongestanty, přípravky pro léčbu kašle, mořská voda), které dokážou ulevit od příznaků nachlazení či chřipky.

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *