Podzim se zcela neodmyslitelně pojí s chladnem, mlhami, deštěm a plískanicemi. Není se čemu divit, že toto roční období je velmi často doprovázeno nachlazením a chřipkou. Je tedy zapotřebí si dávat pozor a pečovat o své zdraví. Jenže aby člověk dokázal zasáhnout zavčas, musí tyto dvě nemoci umět od sebe rozeznat.

Příznaky nachlazení a chřipky

Nachlazení, chřipka i alergie mají velké množství společných příznaků. Patří mezi ně hlavně rýma, kýchání, bolesti hlavy či kašel. Dalším příznakem bývá svědění očí, které je nejčastěji způsobováno alergií, ale může se objevit i u nachlazení a chřipky. Horečka se naopak nejčastěji objeví u chřipky, ale může doprovázet i alergii či nachlazení. Nemilým průvodcem chřipky jsou také silné bolesti svalů a kloubů celého těla. Ba naopak takový chrapot či bolest v oblasti vedlejších nosních dutin jsou většinou příznakem nachlazení.

Nachlazení není chřipka

Nachlazení a chřipku si v dnešní době velké množství lidé stále plete. A dle výše uvedeného se není se čemu divit. Pro účinnou léčbu je však zapotřebí nemoc správně identifikovat a zavčas zasáhnout. K tomu, abychom tyto dvě nemoci dokázali odlišit od alergie a následně i jednu od druhé a abychom svoje trápení správně identifikovali, nám poslouží zodpovězení několika otázek. Jak dlouho máte příznaky? Máte horečku či bolesti hlavy?

Tip na článek:  Leze vám zima krkem? Vyrazte na wellness pobyt!

Jak odlišit chřipku od nachlazení?

V prvé řadě je zapotřebí si zodpovědět výše uvedené otázky. Nachlazení a chřipka totiž trvají týden až deset dní, alergie je však problémem dlouhodobým. Jestliže tedy vaše příznaky přetrvávají po celé jaro, pak se nejedná o chřipku či nachlazení, ale o alergii. Co se horečky týče, u alergie či nachlazení se setkáte pouze se zvýšenou teplotou, kdežto u chřipky vás bude trápit horečka kolem 38°C. V neposlední řadě podstatným ukazatelem pořádné chřipky bývají bolesti hlavy, které jsou často projevem zánětu nosních dutin.

Rychlá pomoc?

Virus chřipky ani nachlazení nejsou ničím příjemným a je potřeba s nimi bojovat. Rychlým a hlavně účinným pomocníkem se vám mohou stát přípravky VICKS (horké nápoje, nosní dekongestanty, přípravky pro léčbu kašle, mořská voda), které dokážou ulevit od příznaků nachlazení či chřipky.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *