Ať už vlastníte velký provoz nebo „jen“ rodinou dílnu, určitě se vám čas od času hodí přesné přeměření zhotovených výrobků. Je-li každý z nich na zakázku, budete si muset vystačit s obyčejným metrem a trochou šikovnosti. Ovšem sériově vyráběné díly a produkty můžete „testu jakosti“ podrobit mnohem rychleji.  A to za pomoci kalibru.

Jde o šikovnou pomůcku, přizpůsobenou na míru právě vašemu produktu. Ne vždy je však nutná její výroba na zakázku. Široký sortiment kalibrů u specialistů v e-shopu Kalibry.cz vám umožní vybrat si již hotového pomocníka s expedicí do 24 hodin a příznivou cenou.

Válečkový, třmenový nebo závitový?

Mezi nejčastěji poptávané zboží patří určitě válečkové kalibry. Ty se používají k přesnému zjištění vnitřních rozměrů výrobku. Chtějte však vždy takový model, který vám pro jistotu nabídne dvě strany:

  • dobrou, do níž měřený výrobek snadno zapadne,
  • zmetkovou, jež vám žádnou chybu neodpustí.

Stačí dvakrát přiložit a hned máte o přesnosti své výroby jasno. Ovšem vsadit můžete i na možnost, která zmetkovou stranu nahradí jiným rozměrem, vhodným pro další výrobek z vaší dílny. Ušetříte tak za pořízení dalšího kalibrovaného pomocníka.

Hodit by se vám mohly také závitové kalibry, perfektní pro měření vnějších průměrů a délek. Na obou stranách jsou vám vždy k dispozici potřebné profily jednotlivých závitů. A konečně nesmíme zapomenout ani na třmenové kalibry, s levou stranou opatřenou dvěma správnými doteky a pravou, poskytující v opozici dotek dobrý i zmetkový. Jde o užitečnou vychytávku.

Náš tip: V e-shopu Kalibry.cz je k dostání kompletní sortiment kalibrů včetně NPTF, BSW, RC, Rp, UNJ, UNJEF, UN, UNS, apod.

Každý jednotlivý kus od specialistů z firmy Michovský tools je podroben pečlivým testům v laboratoří firmy Trescal. Můžete využít odborného poradenství nebo si nechat vyrobit kalibr přímo na míru. Stačí vyplnit nezávazný formulář a těšit se na kalkulaci ceny.

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..