Desk Workplace Laptop Computer  - lowneckduck / Pixabay

Pokud stojíte před nutností pořídit si notebook a panenky se vám protáčejí nad cenou nových notebooků, můžete zůstat v klidu. Vedle koupě zcela nového notebooku existuje ještě další možnost, jak mít funkční notebook, ale neplatit za něj tolik. Řešením jsou repasované notebooky. Jaké jsou jejich výhody?

Co si lze představit pod pojmem repasované notebooky?

Abyste nekupovali zajíce v pytli, je potřeba vědět, do čeho při koupi repasovaného notebooku jdete. Repasovaný notebook nebo také použitý notebook je ve většině případů notebook vyšší řady, který byl využívaný ve velkých korporátních firmách, jako jsou banky, pojišťovny a jiné.

Ty svou výpočetní techniku v krátkých intervalech vyměňují za novou. Často jsou to notebooky původně pořízené na leasing, které se ještě fungující a zachovalé, někdy téměř nové vyřazují. Repasované notebooky mohou být také notebooky, které sloužily jako modely při předváděcích akcích a podobně.

Repasované notebooky mají jedno společné – vždy jde o dražší a výkonnější model. Na repas se používají pouze notebooky vyšší třídy s cenovkou 20 tisíc a výš.

Jaké výhody má použitý notebook?

Možná si říkáte, proč kupovat použitý notebook, když mohu mít nový notebook se zárukou? Jednoduše proto, že i na repasované notebooky se poskytuje záruka 12 měsíců a nabízí se celá řada dalších výhod.

  • Repasované notebooky jsou o desítky procent levnější než nové modely.
  • Pochází z vyšších produktových řad, a proto jsou kvalitnější než levnější nové notebooky.
  • Před prodejem prochází použitý notebook náročným testováním, které odhalí všechny jeho případné nedostatky. Ty jsou ihned opraveny.
  • Repasovaný notebook má často odolnější kovovou konstrukci, která vydrží více než plast.
Tip na článek:  Řadíte se mezi milovníky kávy? Dopřejte si opravdu kvalitní zrnkovou kávu

Jaké nevýhody s sebou nesou repasované notebooky?

I repasovaný notebook má své mouchy. Mezi jeho hlavní nedostatky patří nižší výkon baterie. Novou baterii v repasovaném notebooku opravdu nenajdete, proto musíte počítat s její nižší výdrží. Repasovaný notebook může mít (ovšem často tomu tak není) nižší životnost než nový model.

Velká sleva na použitý notebook vám však tento nedostatek rychle vyváží. Navíc výhodou rep

asovaných notebooků je to, že si stále kupujete notebook se zárukou. Použitý notebook může mít dále i drobné kosmetické vady, ty vám ale v jeho plnohodnotném používání bránit nebudou.

Kdo využije použitý notebook se zárukou?

Použité notebooky využijí všichni, kteří plánují na notebooku pracovat i lelkovat. Repasované notebooky ocení uživatelé, kteří kladou důraz na kvalitu, přitom nechtějí zaplatit za nový výkonný notebook tolik peněz, co by dal manažer ve vysoké funkci.

Díky repasu může mít každý svůj použitý manažerský notebook. Repasované notebooky využijete doma pro vyhledávání receptů, děti na nich udělají úkoly, zvládnete na nich dokončit a odevzdat prezentaci. Velký výběr najdete na stránkách tradičního prodejce – Eurotech.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *