Trávíme v ní spoustu času. Leckdy i více, než bychom sami chtěli. A jak si tedy kancelář zařídit co nejlépe? Samozřejmě tak, aby jedním dechem udělala dojem na klienty, a přitom nás nepřipravila o naše pohodlí a dobrou náladu.

Hned na počátku je třeba si uvědomit, zda bude veškerý nábytek stát po celou dobu na jednom místě, nebo naopak bude třeba s ním čas od času manipulovat. A podle toho jednotlivé kusy vybírat. Pro první variantu se hodí například designové skříně, volnost vám pak dopřejí nejrůznější kontejnery a skříňky s kolečky.

Šikovné pracovní místo, které zaujme

Pracovní místo se vždy musí přizpůsobit vám, nikoli naopak. Je dobrým zvykem, že každý zaměstnanec by měl mít svůj vlastní pracovní stůl s dostatečně velkou pracovní plochou, kterou si může výškově optimalizovat, ať už díky stolu samotnému nebo polohovací židli.

Mimochodem stůl rozhodně patří mezi nejvýraznější kancelářský nábytek v místnosti. Vybírejte ho tak, aby dokresloval atmosféru ve svěřeném prostoru. Jiný bude vyžadovat kreativní reklamní agentura a jiný střídmý advokát s puncem vážnosti.

Tip na článek:  Pronajmout si e-shop nebo sáhnout po open source? 

Jednotný styl? Ano i ne

Z předchozí poučky vyplývá, že není vždycky dobré sázet na ucelené kancelářské sety. Jistá kreativita je leckdy rozhodně přínosem. A nemusíte se ani pohybovat v rámci jednoho stylu. Není problém zkombinovat čalouněný nábytek s nádechem vintage s moderními židlemi s plastovými nebo chromovanými prvky. Jde o ideální postup v případě, že potřebujete vyměnit například jen dvě nejomšelejší a nejzničenější kancelářská křesla apod.

U posezení dbejte zejména na ergonomii a poskytované pohodlí. Z dlouhého sezení nad prací vás nesmí bolet záda ani křížové svaly. A praktičnost musí jít také ruku v ruce s estetičností. Jak něco takového vypadá v praxi, inspirujte se u specialistů. Široký výběr nábytku naleznete například na stránkách Atan.cz. A ve hře rozhodně není jenom ten kancelářský.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *