Vlastníte velkou nebo zajímavě členěnou zahradu a rádi byste na ní poskytli zábavná zákoutí svým dětem a vnoučatům? Pak jsme si právě pro vás připravili několik šikovných tipů, které se postarají o zábavu celé vaši rodině.

Dnes jsou děti stejné jako v minulosti, jen rodičům nějak přibyly vrásky. Zatímco dříve bylo běžné nechávat ratolesti volně bez dozoru, dnes to vzhledem k přibývajícím rizikům není možné ani na oploceném veřejném hřišti. Jedinou možností je proto leckdy udělat dětské hřiště přímo u sebe doma.

Děti se rády pochlubí  a pozvou partu k sobě domů

Má to vlastně i svoje výhody. Zatímco veřejná dětská hřiště jsou k dispozici všem (třeba i volně pobíhajícím psům), u sebe doma můžete rozhodnout o tom, koho dovnitř pozvete a na jak dlouho. Výběr možných herních prvků je doopravdy pestrý. A jak se tedy rozhodnout, které pořídit?

Mezi evergreeny patří rozhodně skluzavky. Děti v určitém věku snad nikdy neomrzí šplhat nahoru po schůdcích nebo žebříku a pak s větrem ve vlasech svištět dolů. Klouzat se mohou i jejich hračky a v neposlední řadě může jít i o zajímavou vodní atrakci, pokud budete mít na tu spoušť na zahradě dostatek trpělivosti.

Tip na článek:  Slevové kódy udělají radost maminkám i dětem

Plast, či dřevo? Obojí má své výhody

Tyto prvky jdou obvykle ruku v ruce s dalším nezbytným vybavením –  dětské domečky poskytují představivosti vašich potomků i jejich kamarádů dostatečný prostor. Koupíte je už za pár stokorun, pokud dáte přednost plastu, ovšem trvanlivější a po všech stránkách bezpečnější řešení si rozhodně žádá dřevo.

Navíc pokud je koupíte chytře, poslouží vám za i jako skrýš na zahradnické náčiní nebo hračky. Rozhodně tak nejde jen o dekoraci na pár let. V létě nabízejí chladivý stín, na podzim a na jaře ochranu před rozmary počasí. Na zahrádce tedy rozhodně nemohou chybět.

A k dalším nezbytným kouskům pak určitě patří ještě houpačky a moderní horolezecká stěna, vhodná i pro teenagery. Hledáte další inspiraci? Pak určitě navštivte stránky Skluzavky.cz.

cocoparisienne / Pixabay
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *