Měly by působit jako dokonale harmonický prvek. Jako detail, který naši domácnost prozáří a zútulní. Přesto dokáží často vyvolat přesně opačný dojem. I zdánlivá maličkost při výběru totiž může v konečném důsledku hrát opravdu podstatnou roli.

Spoléháme se příliš na svou paměť

Je docela dobře možné, že při svých toulkách po obchodech narazíte na bytový textil, který se vám doopravdy líbí a rádi byste ho měli hned. A to je právě chyba. Spoléhat se totiž na své oči při výběru tohoto správného odstínu není vůbec dobrý nápad. A reklamace výrobků ustřižených na míru rovněž není možná. Raději si proto vyžádejte vzorek látky s sebou a doma se rozhodněte, zda se vám k výmalbě na stěnách či povlečení v ložnici hodí nebo ne.

Při nákupu šetříme, i když o tom nevíme

Podle jakého pravidla vybírat záclony a závěsy? Příručky hovoří nejlépe o dvojnásobné šířce okna. Ovšem ve skutečnosti mnohem lépe vypadají textilie s nařaseným objem dvou a půl až třínásobku šířky okna. Onu bohatost zkrátka nelze ničím nahradit.

Tip na článek:  Zimní měsíce vyžadují správné seřízení oken. Jak na to a co vše k tomu budete potřebovat?

Ze stejné kategorie je i přesah garnýže. 30 centimetrů na každé straně okna je minimu, delší však bývá lepší. Ani bohatě řasené závěsy by při svém shrnutí neměly přesahovat do okna, jinak se zbytečně připravíte o část slunečního světla, pronikajícího do místnosti.

Spoléháme se stále jen na jednu osvědčenou barvu

Také trváte na tom, že záclony mají být za každých okolností bílé? Pak se ve zbytku interiéru pečlivě soustřeďte i na použití doplňkových barev nebo ještě lépe popusťte uzdu své fantazii a objevte kouzlo záclon různobarevných či dokonce vzorovaných. K dostání je celá řada moderních vzorů, často působících spíše jako umělecké dílo než jako obyčejný bytový doplněk.

Nechte se inspirovat třeba širokou paletou možností v e-shopu Dante.cz. Využít lze i mnoha doplňkových služeb, jež vám veškeré zakoupené textilie upraví přímo na míru.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *