Jazyková škola PELICAN přijímá každoročně ke studiu pomaturitních kurzů více než sto padesát studentů. Většina z nich je podle lektorky Kateřiny Sivé, která v této škole v loňském roce vedla pomaturitní studium angličtiny, při skládání státní jazykové zkoušky úspěšná.

“Studenti si při nástupu často nedokáží představit, že by už po roce studia měli skládat zkoušku na tak vysoké úrovni,” říká Kateřina. “V pomaturitním kurzu angličtiny jsme ale díky jeho intenzitě schopni studenty na zkoušky připravit skutečně velmi rychle.” ¨

A v čem podle ní tkví tajemství kvalitního pomaturitního kurzu? “Jde především o to, jak lektor dokáže se skupinou pracovat. Pomaturitní angličtina se soustředí hlavně na gramatiku a správné použití jazyka, důležité je ale také budovat schopnost porozumění a verbální komunikace.

Dobrý lektor dokáže tyto složky kombinovat tak, aby byli studenti na konci kurzu schopni nejen aktivně komunikovat, ale také jazyk užívat správně. Troufám si říct, že v Jazykové Škole PELICAN pracují velmi zkušení lektoři, kteří jsou schopni studentům pomoci výrazně se zlepšit ve všech oblastech používání jazyka.”

Pomaturitní němčina

Kromě pomaturitních kurzů angličtiny jsou v Brně nesmírně populární také pomaturitní kurzy němčiny. “Každý rok otevřeme minimálně jednu třídu k pomaturitnímu studiu němčiny,” potvrzuje lektor němčiny David Páleník. “Pomaturitní kurzy němčiny si obvykle volí studenti, kteří se anglicky nikdy neučili, a raději by svůj čas věnovali zdokonalení se v němčině než v osvojování si nového jazyka. Nebo zde máme naopak i studenty, kteří se v angličtině cítí natolik jistí, že se raději věnují jinému jazyku.” Pomaturitní kurzy němčiny je, stejně jako u angličtiny, možné zakončit státní jazykovou zkouškou.

Státní jazyková zkouška

A kolik z přihlášených studentů vlastně zvládnou lektoři Jazykové Školy PELICAN ke státní jazykové zkoušce připravit? “To je různé,” říká Kateřina. “Často se stává, že studenti pomaturitní studium z nějakého důvodu nedokončí. Z těch, kteří vydrží až do konce, jazykovou zkoušku obvykle zvládnou všichni. Když se člověk soustavně připravuje, nejde o nic složitého,” dodává.

Tip na článek:  Nahlédnutí pod křídla vzdělávacích programů

Podle statistik Jazykové Školy PELICAN si z pomaturitního studia každoročně odnese certifikát o vykonání státní jazykové zkoušky kolem 85 % z přihlášených studentů.

“Později v zaměstnání nebo při studiu na vysoké škole jde o obrovskou konkurenční výhodu,” dodává David. “V mnoha organizacích, kde je třeba ovládat cizí jazyk, přijímají pouze ty uchazeče, kteří mají certifikát o státní jazykové zkoušce. Na vysokých školách je pak často vyžadována znalost cizího jazyka na úrovni B2, absolvování zkoušky u nás tedy studentům ušetří mnoho pozdější práce.”

Klasický jazykový kurz k pomaturitnímu studiu zdarma

Pomaturitní studium angličtiny a němčiny ale zdaleka není to jediné, co Jazyková Škola PELICAN čerstvým maturantům nabízí. “Jako jediná jazyková škola v Brně nabízíme studentům pomaturitního studia jeden klasický jazykový kurz zdarma. K dennímu studiu angličtiny nebo němčiny si tak mohou vybrat jeden kurz libovolného jazyka, do kterého pak chodí jednou týdně,” vysvětluje Kateřina.

Zatímco studenti pomaturitního kurzu němčiny si jako druhý jazyk volí často angličtinu, mezi studenty angličtiny naopak jednoznačně vedou kurzy němčiny. Velký zájem je také o kurzy španělštiny, francouzštiny a ruštiny. “Volba druhého kurzu je čistě dobrovolná, každoročně jí však většina studentů využije,” dodává Kateřina. Zároveň říká, že i když jsou kurzy zdarma, jazykové škole se jejich nabízení vyplatí.

“My jsme moc rádi, že naši studenti mají o studium dalších jazyků zájem. Často se k nám pak vrací, aby v jejich studiu pokračovali, a z toho máme vždy velkou radost. Ukazuje to totiž, že naši lektoři při lekcích odvádějí dobrou práci.”

V současné době Jazyková škola Brno PELICAN zaplňuje poslední volná místa v pomaturitních kurzech angličtiny. Jak oba lektoři potvrzují, velká část studentů se do těchto kurzů hlásí i v průběhu září. Na otázku, co by vzkázali potenciálním zájemcům o pomaturitní studium jazyků, byla tedy jejich odpověď jasná. “Na nic nečekejte a přihlaste se! Zítra už může být pozdě!”

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *