… na měsíc září! Ač se mohlo zdát, že jsme po konci školního roku v červnu zmizeli ze světa, že snad PELICAN odletěl na dvouměsíční dovolenou do tropických krajin, rádi bychom Tě dnešním článkem vyvedli z omylu.

Ať už se jednalo o pomaturitní studium, firemní kurzy, klasické kurzy, roční češtinu pro cizince nebo snad evropské vzdělávací projekty, na kterých usilovně pracujeme po celý rok – věř, že jsme pilně seděli v naší žluté kanceláři a připravovali se na to, co se bude dít od září.

Ač se to totiž nemusí tak zdát, září je pro PELICAN jeden z nejhektičtějších měsíců vůbec. A to vždy vyžaduje celoprázdninovou (se zmrzlinou v ruce, samozřejmě!) přípravu!

Příprava na zahájení školního roku

Na prvním místě v našich prázdninových snahách byla samozřejmě příprava na nový školní rok.

Sotva jsme tedy zavřeli dveře za našimi studenty loňskými, kteří navštěvovali pomaturitní studium angličtiny a dalších jazyků, už jsme plánovali, jak další školní rok udělat pro nové zájemce ještě více atraktivní, jak pelikání rok v naší pelikání partě ještě vylepšit – no a zrovna jsme se pustili do nabírání studentů na nový školní rok!

A jestli nás už znáš, víš, že v našich lavicích není nikdy nuda. Přes prázdniny se nám tak podařilo naplánovat nejen školní rok k pomaturitnímu studiu němčiny a dalších jazyků z organizačního hlediska, ale třeba taky večírek pro naše nové studenty, který proběhne už v září.

Zároveň plánujeme pokračovat se všemi loňskými aktivitami, jako byl např. náš zimní biják – a tedy promítání cizojazyčných filmů se spoustou popcornu a Coly. Ať už jsi přihlášený nebo se k přihlášen teprve chystá (a že už je na čase!), máš se rozhodně na co těšit!

Tip na článek:  Jak je důležité míti.. jazykový certifikát!

Pro studenty jsme zároveň opět připravili nabídku druhých kurzů. Co to znamená? Každý student, který se k našemu pomaturitnímu studiu přihlásí, od nás automaticky získává kurz druhého jazyka zdarma.

Letošní studenti měli na výběr mezi kurzy angličtiny, němčiny, španělštiny, francouzštiny a ruštiny. A pro velký zájem jsme se rozhodli pro ně tuto nabídku zachovat!

Roční čeština pro cizince

Další velkou položkou pro přípravu byl roční kurz češtiny Brno, který letos realizujeme poprvé. Aby tedy nedošlo k mýlce, na češtinu pro cizince se specializujeme od našeho založení. Nicméně, letos rozjíždíme od září hned několik tříd – každý, kdo se chce češtinu naučit je u nás tedy vítán!

Evropské projekty

No a velkou částí našich pelikáních prázdnin byla samozřejmě práce na evropských projektech.

Jestliže naši školu PELICAN aspoň trošku znáš, víš, že se zapojujeme jako partneři do různých projektů, díky kterým nás nepřechází kreativita a my neustále vymýšlíme zlepšováky a didaktické pomůcky – abychom pomohli nejen studentům z našich kurzů.

V rámci projektu MEDICE jsme tak například v srpnu zavítali na Island, naplánovali jsme aktivity pro děti díky projektu ArtinLan, no a na září? Na září například plánujeme setkání s partnery z různých koutů světa my. Toto setkání se bude týkat projektu MUSILIB, soustředící se na zapojení hudby do vzdělávání.

A my už se nemůžeme dočkat, jaké zvuky se rozezní v naší škole počátkem září – ať už to budou zvuky projektové nebo švitoření na chodbách od našich nových pomaturitních studentů. Jedeme v tom společně!

Tvůj PELICAN

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..