Každý internetový obchod by měl mít k dispozici i vlastní ekonomické systémy. Které jsou ty nejznámější a jaké jsou jejich přednosti?

Software Pohoda

Jednou z nejznámějších a asi nejoblíbenějších alternativ je určitě účetní systém Pohoda. Jedná se o přehledný program, který je dobře uplatnitelný i pro malé a střední podnikatele. Využijí ho i ti, kteří nemusejí vést klasické účetnictví, ale stačí jim pouze daňová evidence. Svoje hospodaření si v něm snadno zaevidují jak plátci DPH, tak i neplátci.

Výhodou programu je intuitivní nastavení, přehlednost i snadná orientace pro laika. Samozřejmostí je implementace veškerých aktuálně platných náležitostí, jako je například GDPR. Pohoda klade i výrazný důraz na ochranu osobních údajů a zapojení kontrolních mechanismů.

Money S3

Primárně je tento software určen malým a středním podnikatelům. Využívat můžete podvojné účetnictví i daňovou evidenci, dále vyřešit fakturaci nebo mzdy. Podnikatelům tak tento systém poskytne vše potřebné.

V praxi se jedná o jeden z nejrozšířenějších programů. Výhodou je především velmi jednoduché řešení účetnictví, které dokáže významně šetřit čas. Například vystavování příjmových dokladů je doslova otázkou několika kliknutí.

Propojení e-shopu s ekonomickým systémem

U systému Pohoda je nutné mít pro správné propojení aktivován sklad. Další podmínkou je přiřazení skladových čísel. Potom je už postup už poměrně jednoduchý, v nastavení systému si exportujete požadovaná data.

Systém Money S3 lze propojit s aplikacemi vytvořenými na bázi XML. Přímé propojení se pak realizuje nastavením přístupové adresy, hesla a typu obchodu. Druhý způsob je připojení přes inShop Money konektor, který zajistí spojení s libovolným e-shopem.

Tip na článek:  Nepodceňte revitalizaci panelových domů a přenechte ji odborníkům

Zvládnu to sám?

Potřeba je tedy samozřejmě vždy zohlednit specifika daného ekonomického systému i našeho individuálního e-shopového řešení.

Pro různé systémy existuje velké množství návodů i video tutoriálů. Zvládnout jejich implementaci do vlastního internetového obchodu by tedy samozřejmě měl teoreticky zvládnout i lak. Nutné je ale připočítat si vždy určitou časovou zátěž.

V takovém případě se vždy vyplatí si položit otázku, zda máte dostatek prostoru i technických dovedností na to, abyste svůj e-shop po technologické stránce obstarat dokázali. Pamatujte na to, že v okamžiku, kdy se věnujete technické problematice, nepodnikáte, takže e-shop si na sebe v této chvíli nevydělává.

Výhody e-shopu na míru

e-shopem na míru naproti tomu do ruky dostáváte již připravené řešení, které plně odpovídá vašim potřebám a je odladěné, tedy by se v něm neměly nacházet ani žádné chyby. E-shopové řešení na míru je bezpečné, ihned připravené a existuje v něm prostor pro další rozvoj.

Na druhou stranu je ale samozřejmě finančně náročnější oproti jiným alternativám. Zkušenějším e-shopařům se zaběhlým podnikáním se zcela nepochybně vyplatí, pro začátečníky se ale jedná o větší ekonomickou zátěž.

Pro méně zkušené se vyplatí spíše tzv. pronájem e-shopu, který je levnější. Ve většině případů je také tento typ e-shopového řešení připraven pro snadné napojení na ekonomické systémy.

Vyzkoušejte na 90 dní zcela zdarma e-shop Zoner inShop, kde vše snadno nastavíte.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *