Člověk má tendenci přehlížet mnoho zdravotních trablí. Černým scénářům se snaží předcházet tím, že využívat doplňků stravy určených na kvalitní spánek, na imunitu nebo pro zdravé srdce, ale někdy může být problém jinde než v kardiovaskulárním systému nebo u naší obranyschopnosti. Tím, že budeme poslouchat své tělo odhalíme v mnoha případech závažná onemocnění nebo potíže, které by mohly skončit nemilým překvapením.

Neutuchající únavu může mít na vině nefungující štítná žláza

Lidské tělo je fantastický organismus, nad kterým dodnes mnozí vědci jenom kroutí hlavou. Dokonce, i když je dnešní moderní medicína velmi daleko, o lidském těle nevíme ani z poloviny tolik, co bychom vědět měli. Co však víme je, že za neutuchající únavou nemusí nutně stát jen to, že jsme spali málo hodin. Na vině může být i rozjíždějící se cukrovka nebo špatná funkčnost štítné žlázy.

Zejména pokud vás únava neopouští už delší dobu a nepomáhá vám ani sprcha, ani postel, nebude se jednat o běžné vyčerpání, proto mu ani nepřikládejte příliš malou váhu.

Tip na článek:  Pánská taška jako stylový doplněk moderního muže

Rozmazané vidění a neustálý stres přispívají do vínku skleróze

Mnohdy velmi nepatrné příznaky, kterým nemáme tendenci přikládat velkou váhu mohou objevit (a zavčasu) velmi nebezpečná onemocnění, k nimž se řadí například roztroušená skleróza. V minulosti se několikrát stalo, že právě toto nebezpečné onemocnění odhalilo jenom rozmazané vidění nebo problémy s pohyblivostí, případně také časté mravenčení nebo nekončící stres. Když se k tomu všemu přidají také výkyvy nálad, častá zapomnětlivost nebo ztráta citlivosti, návštěva lékaře stojí za zvážení.

Neurologické vyšetření po návštěvě lékaře bude pravděpodobně následovat. To by však mělo objevit, zdali se jedná o závažné onemocnění, případně kde jinde se může problém ukrývat či co je spouštěčem těchto signálů.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *