Nejistota. Blížící se ekonomická recese a společně s ní také ekonomické ochlazení, které se s velkou pravděpodobností dotkne všech odvětví. Hromadné propouštění i z velkých společností. Válka prakticky za rohem. Podnětů spějících k celkovému zhroucení nebo úzkostem je stále více. Jedna krize střídá druhou, proto se nelze divit tomu, že úzkostí přibývá raketovým tempem. Co dělat, když se dostaví i do našeho života? Léčba úzkosti je na programu dne.

Stačí jen zdvižený prst

S úzkostmi se roztrhl pytel ve chvíli, kdy všechny zmiňované faktory byly teprve ve svém zárodku. Ukázalo se, že stačí pouze jeden jediný zdvižený prst a už to přispělo k výraznému zhoršení našeho psychického zdraví. Podle odborníků byť jen hrozba něčeho tragického nebo negativního může mít vliv na zrod úzkostí, kterých se posléze jen stěží zbavujeme.

Za vznikem úzkostí totiž stojí zvýšená hladina stresu, která může být spojená prakticky s čímkoliv. Jakékoli depresivní reakce mohou být základním kamenem, na kterém poté úzkost staví svůj chrám. Pokud má člověk chronické potíže, mezi které patří například schizofrenie, úzkosti nastupují nejen rychleji, ale také mnohem výrazněji a dlouhodobě se poškozuje jejich celkový nejen psychický, ale i zdravotní stav.

Tip na článek:  Vilcacora - vaše přírodní posila pro zdraví a krásu

Každý je vůči stresu odolný jinak

Nelze však všechny lidi házet do jednoho pytle. Zatímco někomu se úzkosti projevují pouze při vzniku jednoho ze zmíněných faktorů, na druhého to mohlo dolehnout daleko, daleko později, když oněch faktorů nebo základních kamenů bylo vícero.

Proti takzvaným stresorům máme vyvinuté různé mechanismy, které nás proti nim mají chránit a pomocí kterých se s úzkostmi můžeme vyrovnat. Část z nich je vědomá, část z nich nevědomá. Vždy je však nutné po vypuknutí prvních příznaků vyhledat kýženou pomoc.

Kam se obrátit pro pomoc?

Krizové linky, sociální kliniky nebo centra duševního zdraví. Míst, kam se můžete obrátit pro pomoc, abyste předcházeli nejrůznějším černým scénářům, které jsou s úzkostmi spojené, je celá spousta.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *