Kvalitní rošt vám přivodí kvalitní spánek

Jste celý den nevrlí, naštvaní a deprimovaní? Pak nejspíš špatně spíte. I když se pokaždé ráno můžete cítit odpočatí, nemusí být váš spánek kvalitní a takový, jaký by měl být. Důvodem je špatně zvolená matrace a s ní i rošt. Právě tyto dvě maličkosti jsou pro zdravý a spokojený spánek klíčové.

Matrace dokáže výrazně ovlivnit kvalitu spánku

Proto byste měli vybírat matraci více než pečlivě a důkladně. Rozhodně na matraci nešetřete! Na výběr máte hned několik možností. Jedná se například o ortopedické matrace, měkké či tvrdé matrace, o matrace z paměťové pěny či o latexové matrace. A nezapomeňte, že i matrace jsou určené pro konkrétní váhové maximum, stejně jako rošt. Z tohoto všeho můžete vybírat. Jenže jak zvolit tu nejlepší a nejvhodnější matraci?

Na internetu jedině po osobní zkoušce

V prvé řadě je rozhodně důležitá osobní zkouška. Na matraci si lehněte, vyzkoušejte několik poloh a určitě se nebojte matrace přezkoušet. Vyhovuje-li vám některý z typů matrací, nechte se informovat u prodejce, pro jakého zákazníka je tento konkrétní typ nejvhodnější, co ještě navíc matrace umí a na co je třeba dát si pozor. Sami si nevybírejte hned první dobrou matraci, na kterou narazíte! Chce to čas a spoustu zkoušení.

Peníze potečou proudem

Jakmile budete mít vybranou TU svou matraci, můžete vytáhnout peněženku, anebo zamířit na internet. Spoustu nejrůznějších matrací najdete například na www.matrace-vegas.sk, kde ani taštičkové, latexové nebo pružinové matrace nechybí. Zde samozřejmě nabídku ještě jednou projděte a až pak přejděte k samotnému nákupu.

Matrace bez roštu je jako César bez Kleopatry

V tuto chvíli tedy máte matraci. Jenže co dál? Dalším krokem je koupě roštu. U něj opět nešetřete a oslovte pouze kvalitní a ověřené prodejce. Nejrůznější lamelové rošty najdete taktéž na té samé internetové stránce, jež je uvedena výše. U jeho výběru není ani tak důležitá měkkost, tvrdost či materiál, ale nosnost a zejména pak velikost. Musíte mít tedy postel, abyste si mohli koupit rošt.

Tip na článek:  Plechová vs plastová střecha: Jaké nabízí výhody a jaká z nich je kvalitnější?

Rošt, rošty, spousta roštů

Těch je taktéž obrovské množství. Od dřevěných, přes umělohmotné, až po nejrůznější směsi dvou a více materiálů. To jsou varianty ortopedických lamelových roštů, jež na trhu najdete. Všechny se však vyznačují stejným znakem, když jsou kvalitní, dokáží i tu nejkvalitnější matraci povznést k další úrovni a naopak. Zároveň si můžete vybrat i z polohovatelných a nepolohovatelných, z roštů vhodných zejména pro standardní pěnové a pružinové matrace nebo pro taštičkové a latexové matrace, či z roštů, jež mají navíc zpevněný rám a hrubší lamely.

Lamelové rošty nejsou zase takovým otazníkem

I když se zdá, že máte na výběr nespočet možností, samotná volba lamelového roštu zase tak těžkou otázkou není, ale můžete s ním hodně zkazit. Stačí porovnat velikost postele a potřebnou nosnost, kterou by rošt za každou cenu měl zvládnout. Pak už je výběr čistě jen na vás! Investice do roštu se vám mnohonásobně vrátí!

Kompletní postel = ráj na zemi

Jakmile budete mít postel, matraci i rošt zakoupené, můžete všechny části spojit do jednoho kusu. Postel by v takovém případě měla být maximálně pohodlná a měkká přesně podle vašich představ. Když si poprvé lehnete na vaši novou postel, respektive matraci, měli byste se cítit jako v ráji. Uvolnění, zklidnění a vyrovnaní. Pokud vám cokoliv k tomuto stavu brání, nejspíš jste si nevybrali správně a matraci raději ihned vraťte a pořiďte si jinou. Nebudete se přece následujících několik desítek let trápit se špatnou matrací! Zažíváte-li však stavy euforie, máte tu nejlepší matraci, jakou jste si kdy mohli vybrat a koupit.

Tip na závěr

Ještě než však podrobíte matraci té největší zátěžové zkoušce, tedy každodennímu provozu, nechte ji alespoň 3 dny vyvětrat a nechat dýchat. Vypaří se z ní všechny škodlivé látky, které se v matraci mohly během výroby zachytit, a taktéž se tímto krokem prodlouží její životnost.

Similar Posts

0 komentářů

  1. U roštu opravdu doporučuji nešetřit, z mých zkušeností se to nikdy nevyplatilo. Hlavně si vybrat pevné lamely, protože já už dva rošty musel měnit. (idkyž mám trošku větší váhu) 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *