Carbon Eggs Briquette Briquettes  - geralt / Pixabay

Rádi byste při vytápění své nemovitosti maximálně ušetřili? Přitom však milujete komfort a ceníte si svého volného času? Zapomeňte na obyčejné vytápění uhlím a vsaďte raději na uhelné brikety.

Potěší vás hned v několika ohledech. Musíte však vsadit na ty kvalitní a věnovat trochu času správnému zatápění. Pokud oba body dodržíte, nemůžete při vytápění briketami udělat chybu.

Jak poznat kvalitu? Dívejte se na obsah síry i pojiv

Všeobecně platí, že ty opravdu kvalitní uhelné brikety vznikají lisováním vytěženého hnědého nebo černého uhlí. Nic víc tak ke svému vzniku nepotřebují – jen vysoký tlak. Neměly by tedy obsahovat žádná spojovadla ani další přídatné látky.

Dalším faktorem je pak nízký obsah síry. Jen takové brikety vám poskytnou dlouhotrvající teplo bez nepříjemných vedlejších efektů.

Jak uhelnými briketami topit

Nebudete jich potřebovat moc a vytopení domu či bytu bude otázkou chvilky. Stačí si jen pamatovat, že je musíte používat výhradně v kamnech, krbech a dalších otopných tělesech, vybavených roštem a popelníkem. Potřebují totiž o něco větší přívod vzduchu než dřevo.

Podpalovač musíte umístit na čistý rošt. Přidejte k němu dostatečné množství podpalového dřeva a teprve na tyto dva komponenty položte několik uhelných briket. Přívod vzduchu musí být zcela otevřený. Částečně uzavřít ho můžete až ve chvíli, kdy začnou brikety hořet.

Odměnou za tuto péči vám bude nádherný plamen a dlouhotrvající teplo. Brikety se tak snadno postarají i o teplo během noci, aniž byste museli vstávat a přikládat do kotle. 2-4 kusy vám zajistí celonoční hoření bez jakýchkoli obtíží. Ráno pak stačí popel prohrábnout a na rozžhavené uhlíky položit další. Nic víc není třeba. Dále můžete topit tak, jak jste běžně zvyklí.

A kde kvalitní uhelné brikety nakoupit? Zkuste to přímo u specialistů a za výhodné mimosezónní ceny – Uhelnebrikety.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *