Villa Bedroom Modern Design  - 纹叶 / Pixabay

Pod pojmem moderní bydlení si lze představit mnoho věcí. I tento styl má však svá přesně daná pravidla. Definovali je společně hned dva známí architekti a designéři: Ludwig Mies van der Rohe a Le Corbusier.

Jeho základem je jednoduchost a transparentnost, nebojí se však ani navazování dialogu – to, když si například libujete v orientálních doplňcích. A pokud se jedná o specifické vybavení, jako je např. dětský nábytek, nebrání se ani určité zdobnosti a barevné odvázanosti.

Rovné linie a geometrické útvary hrají prim

Interiér zařízený v moderním stylu zdobí vždy jednoduché a výrazné linie. A pokud jde o zdobnost, bývá vždy zakomponována přímo do nábytku nebo jiných doplňků. Např. do ložnice si tak můžete pořídit jednoduché dřevěné komody se zdobenou vrchní deskou, skleněný stůl v obývacím pokoji vyzdvihnout za pomoci rafinovaných kovových detailů apod.

Důležitý je také koncept propojování sousedních místností (opět s důrazem na maximální vzdušnost). Nebojte se tedy obývací pokoj spojit s kuchyní, ložnici s pracovnou apod. Jednotlivé přechody mezi zónami pak zdůrazněte např. odlišnou podlahovou krytinou, výmalbou apod.

A co barvy? Základní paleta je chudá jen zdánlivě

Základ moderního stylu tvoří vždy čtyři barvy: bílá, černá, šedá a béžová. Není třeba se bát omezení, díky množství dostupných odstínů může i takový interiér působit skvěle. Zvlášť, vsadíte-li na vhodné doplňky. Například moderní černobílá kuchyně okamžitě „prokoukne“ díky žlutým nebo červeným závěsům, případně nápaditě dekorované podlaze. Oblíbené jsou také kovové odstíny – zejména zlato, měď a nerezová ocel.

A v materiálech se pak nemusíte omezovat vůbec. Přihlédneme-li k nábytku, pak je IN dřevo (spíše bílé či lakované), plast a sklo. A pokud sáhnete po čalounění, vybírejte jednobarevné bez zbytečných vzorů a ozdob. A kde se inspirovat? Celé kolekce nábytku v různých stylech (a samozřejmě i samostatné kusy) najdete v e-shopu Hmnabytek.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *