Sháníte dostatek financí na bydlení? Hypotéka je už dost známým pojmem a mnozí řeší nový dům nebo rekonstrukci právě pomocí peněz získaných díky hypotéce.

Rekonstrukce bytu snadno a rychle

Pokud se rozhodnete pro rekonstrukci, záleží to především na získání dostatečné sumy peněz a nalezení schopných řemeslníků. Našetřit si vysoké částky je pro mnoho lidí velkým problémem. V tomto případě se nabízí možnost získat rychlou hypotéku. Peníze na rekonstrukci bytu pomocí hypotéky získáte za jistých podmínek. Hypoteční úvěry na výstavbu nebo rekonstrukci jsou většinou spojeny s čerpáním peněz, kdy se předkládají faktury za materiál nebo za práci. Jsou možné i určité výplaty peněz v hotovosti bez dokládání faktur. Účelové úvěry proto mají mnohem výhodnější úroky než je tomu u neúčelových.

Co je potřeba k žádosti o hypotéku?

V případě, že si zažádáte o hypoteční úvěr na rekonstrukci nebo stavbu, budete společně s žádostí předkládat  rozpočet předpokládaných prací. Rozpočet zhodnotí znalec a může ho poté buď snížit nebo schválit. Při naplánování rozsáhlejších úprav venkovního vzhledu nebo zásahů do nosných stěn konstrukce musíte dokládat stavební povolení nebo ohlášku stavebních prací. Při žádosti vyplníte připravený formulář a poskytovatel si vyžádá také potvrzení o vašich průměrných příjmech za poslední období. Většinou je podmínkou i vlastnění bankovního běžného účtu, kam chodí vaše výplaty ze zaměstnání pravidelně a odkud se posléze bude hypotéka splácet.

Tip na článek:  Pořiďte si vlastní dům s nebankovní hypotékou

Zajištění hypotéky

Hypotéka se zajistí zástavní právem na nemovitost. Může se jednat o rekreační objekt, dům k bydlení i o stejnou nemovitost, kde probíhá rekonstrukce. Hodnotu nemovitosti určí odhadci, kteří spolupracují s poskytovateli hypoték. Může se stát, že se bude vyžadovat i ručitel, který doloží potvrzení o svých příjmech.

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.