podprsenka moje-pradlo.cz

Známe to s největší pravděpodobností všichni – vylézající kostice z podprsenky, seprané kalhotky, povolené gumy u boxerek nebo vybledlé barvy a zhoršená kvalita materiálu. To jsou důsledky našich nejčastějších prohřešků, jichž se dopouštíme při péči o spodní prádlo. Pokud chcete, aby vám vaše kalhotky, podprsenky, boxerky nebo trenky vydržely v rámci možností co nejdéle, pak nepřestávejte číst následující řádky, na kterých vám prozradíme, jakou péči svému spodnímu prádlu dopřát.

Etikety nejsou pro srandu králíkům

Etikety a nejrůznější štítky, jež jsou součástí zakoupeného spodního prádla, obvykle obsahují informace o jeho údržbě. Proto jim ještě před samotným odstraněním věnujte dostatečnou pozornost. Péče a údržba se liší nejen dle jednotlivých kousků oblečení, ale také dle materiálů, z nichž bylo prádlo ušito. Jinou péči vyžaduje syntetika, jinou pak 100 % bavlna. Údaje na etiketě vám i v tomto ohledu mnohé napoví. Pro zachování původních vlastností a kvality spodního prádla je ideální jeho praní v ruce, popřípadě v pračce při jemném programu a za teploty, která dosahuje maximálně 60 stupňů.

Tip na článek:  Okuliare sú tento rok módne privilégium

Jak správně prádlo věšet a žehlit

Spodní prádlo věšte tak, aby si zachovalo svůj původní tvar. Pokud je to alespoň trošku možné, zkuste se vyhnout radiátorům, na kterých se jemné materiály velmi rychle srážejí. Žehlení spodního prádla se příliš nedoporučuje, i zde totiž může dojít ke ztrátě elasticity a poškození jednotlivých vláken, což nevypadá esteticky zrovna dvakrát nejlépe.

Také uložení spodního prádla ve skříni nepodceňujte

Zásady, jak správně skládat a ukládat spodní prádlo zpravidla neexistují. Výjimkou jsou pouze podprsenky, jejichž košíčky je vhodné skládat jeden na druhý. Skvělou alternativou jsou v tomto případě také ramínka na zavěšení, pro které ve skříni určitě naleznete nějaké to místečko.

podprsenka moje-pradlo.cz
Podprsenka – moje-pradlo.cz
Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *