Ač se ekonomice v České republice dle tabulek daří v oblasti zaměstnanosti více než dobře, přesto zůstává stále velké množství pracovních míst bez obsazení. Mohou za to zejména zvyšující se nároky na životní úroveň obyvatel ČR, kteří již nechtějí pracovat za minimální mzdu a s rostoucím platem se stále častěji uchylují k profesím, které je alespoň částečně naplňují.

Nedostatek pracovníků například na stavbách, v zemědělství či v masokombinátech se posléze musí řešit pracovníky s jinou státní příslušností, zejména pak z řad Filipínců a Mongolů.

Až celých tisíc uchazečů z těchto zemí, přijmou firmy, které nemohou svá pracovní místa obsadit obyvateli Evropské unie. Velmi nápomocný je v tomto ohledu pro cizince i zaměstnavatele, takzvaný režim Filipíny, jehož úkolem je především zrychlit proces přijímání těchto zahraničních pracovníků do našich firem.

Až neuvěřitelných 85 % všech uchazečů, a to jak z Mongolska, tak z Filipín měsíčně do naší země přicestuje za prací.

Dobrá znalost angličtiny je ocenitelná

Zaměstnavatelé si vesměs u pracovníků z Filipín chválí jejich snahu komunikovat v angličtině. Valná většina z nich tento jazyk umí velmi dobře ovládat a díky tomu jsou tito pracovníci žádáni nejen v oborech, které jsou po fyzické stránce náročnější, nýbrž například i v oborech jakými je kupříkladu pečovatelství či sociální služby.

Pracovníci z Filipín jsou dle zaměstnavatelů velmi pracovití a komunikativní. Mnohdy si své pracovní resty řeší daleko pilněji než řada tuzemských pracovníků.

Které firmy v režimu Filipíny uspějí?

Projekt Filipíny je určen pro všechny firmy, které splní jistá kritéria. Aby se mohla firma do projektu zařadit a poptávat pracovníky z ciziny do svého podniku, nesmí mít především vůbec žádné dluhy na pojistném. Nesmí mít rozhodně ani žádné škraloupy v podobě záznamů o nelegálním zaměstnávání pracovníků z jakýchkoliv zemí.

Tip na článek:  Zaměstnání Ukrajinců s polskými vízy

Firma musí rovněž zaměstnávat minimálně deset pracovníků. Dále by společnost neměla mít žádné další problémy v oblasti porušování předpisů daných zákonem a rovněž musí splnit podmínku, že bude schopna zaměstnanci, který z Filipín přicestuje, zajistit smlouvu v délce trvání minimálně jednoho roku.

Jelikož českým firmám chybí v podstatě více jak čtvrt milionů pracovníků na různých pozicích, velmi často se do programu hlásí především firmy, které mají takzvaně čistý štít a mohou se tak na vyhovění jejich žádosti o přidělení zahraničního pracovníka, více než spolehnout.

Vláda schválí maximálně tisíc žádostí za jeden rok

Hlavním dokladem, který musí cizinec získat jako oprávnění k tomu, že chce pracovat v naší zemi, je takzvaná zaměstnanecká karta. Tu cizinec získá po prokázání všech podstatných dokladů, které jsou k jeho následnému přijetí do firmy potřeba.

Vláda je ochotna schválit na základě režimu Filipíny maximálně tisíc žádostí za jeden jediný rok. Tato kvóta je samozřejmě rovnoměrně rozložená do několika měsíců a všichni zaměstnanci i firmy o zaměstnance žádající, jsou velmi dobře lustrováni.

V případě, kdy je na obou stranách vše v naprostém pořádku, může zaměstnanec do firmy nastoupit.

Nebojte se obrátit na agenturu

Každý podnikatel je strůjcem svého času, kterého je ve většině případů velmi pomálu. Pokud nemáte jakožto zaměstnavatel čas ani chuť řešit veškeré administrativní úkony spojené s náborem zaměstnance z Filipín, nebojte se oslovit náborovou agenturu, která má na Filipínách své středisko.

Je totiž ochotna vám se všemi formalitami do značné míry pomoci a ušetří vám tak spoustu drahocenného času, který posléze budete moci věnovat jiným směrem. Na vás už posléze bude jen čekat adaptace vašeho nového zaměstnance z Filipín.

Jednou z pracovních agentur, která vám pomůže legálně s náborem a vyřízením povolení v režimu Filipíny je IRS Czech. Agentura má vlastní náborové středisko na Filipínách a mnohaleté zkušenosti s vyřizováním pracovních povolení pro cizince. Neváhejte a kontaktujte ji s poptávkou.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *