Správně nastavená cena je klíč k úspěšnému prodeji. Máme pro vás pár tipů, jak stanovit cenu u prodeje bytu v Ostravě bez realitky, a prozradíme, kde zjistíte tržní cenu zdarma.

Špatná cena může pokazit prodej

Chcete prodat byt v Ostravě a přemýšlíte, jakou cenu stanovit a jakou zvolit cenovou strategii? Většina prodávajících se řídí podle cen uvedených v inzerci, jednoduše porovná svou nemovitost mezi Ostrava byty a podle těch nejpodobnějších určí cenu.

Někteří dokonce jdou tak daleko, že cenu stanovují podle své potřeby a na trh nemovitostí se neohlížejí vůbec. Špatně nastavená cena ale umí pokazit celý prodej. Je potřeba si uvědomit, že právě cena je základním parametrem, podle kterého vaši nabídku v inzerci zájemce najde nebo taky nenajde.

S příliš vysokou cenou riskujete, že se vám nikdo neozve. Naopak s nízkou cenou zbytečně přijdete o peníze. Jsou i tací, kteří to v inzerci zkoušejí s různými cenami a bezmyšlenkovitě slevují či navyšují. Tato cesta vede k úplnému znehodnocení prodeje a vysílá ke kupujícím signál, že je něco v nepořádku.

Důležité je také uvědomit si rozdíl mezi tržní a nabídkovou cenu. Nabídková cena je ta, která je uvedena v inzerci, naopak tržní cena je ta, za kterou se nemovitost skutečně prodá. Podle statistik se nabídková a tržní cena od sebe může lišit až o desítky procent. V praxi to znamená, že většina kupujících počítá se slevou z ceny uvedené v inzerci.

Jak správně určit tržní cenu?

Už víte, že porovnáním podobných nemovitostí mezi byty na prodej Ostrava získáte obecný přehled o tom, za kolik se byty v Ostravě nabízejí. Ale jak zjistíte skutečnou tržní cenu vašeho bytu na prodej Ostrava?

Skutečná tržní cena, tedy cena, za kterou prodáte právě vaši nemovitost, je jedinečná a k jejímu stanovení se lze pouze přiblížit. Velmi dobrý přehled najdete na cenových mapách, které na rozdíl od inzerce evidují skutečné tržní ceny uvedené na kupních smlouvách vložených na katastr nemovitostí.

Tip na článek:  Jak prát oblečení? Víme, kterých chyb se vyvarovat!

Výsledky jsou ale zpoplatněné. Cenové mapy vám ukáží, za kolik se prodaly byty v Ostravě v okolí toho vašeho. Skutečná tržní cena se ale odvíjí od skutečné nabídky a poptávky v reálném čase.

Tržní cena zdarma

Tržní cenu zdarma podle cenových map získáte na www.zipHOME.cz, stačí na stránkách vložit inzerát a zjištění tržní ceny je součástí přípravy na prodej. Realitní seznamka zipHOME.cz vám pomůže s kompletní přípravou vaší nemovitosti na prodej: od stanovení tržní ceny a nastavení prodejní strategie, poradí, jak správně napsat inzerát či nafotit nemovitost.

Samozřejmostí je inzerce na prestižních realitních serverech. To vše snadno a bez realitky. Součástí správné prodejní strategie je také nastavení vhodné nabídkové ceny do inzerce a následný plán, kdy a jak cenu případně snižovat, tak, aby se co nejvíce zvýšily vaše šance prodat za co nejvíc a zároveň jste neodradili zájemce vysokou cenou.

Cena nemovitosti a rekonstrukce

Mnoho prodávajících investuje do rekonstrukce s tím, že ta jim několikanásobně navýší cenu nemovitosti v Ostravě. Nebo dokonce cenu rekonstrukce přičítají k tržní ceně. Váš vkus se ale nemusí setkat s pochopením u potenciálních kupujících, a naopak špatně provedená rekonstrukce může být impulzem k vyjednání slevy a poklesu tržní ceny vašeho bytu na prodej v Ostravě.

Pravidlo je jednoduché: rekonstrukci provádějte pouze v případě, že vám byla doporučena odborníkem, např. realitním makléřem či homestagerem. Pokud totiž plánujete provádět rekonstrukci jen abyste navýšili cenu bytu, mohli byste si škaredě naběhnout a zbytečně o peníze přijít.

Cenu lze navýšit i bez rekonstrukce, mnohdy stačí jen odborný zásah homestagera. Šikovné tipy, jak se připravit na prodej bytu v Ostravě a navýšit cenu nemovitosti až o 20 %, najdete na blogu zipHOME.cz realitní seznamky.

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..