Tají se vám dech při dobrodružných filmech, které líčí dobývání nejvyšších himalájských hor? Rozplýváte se nad nádhernými horskými scenériemi, jichž jsou dokumenty z tohoto prostředí doslova plné?

V tom případě jistě víte, že Himaláje můžete poznávat i z pohodlí vašeho obýváku prostřednictvím ajurvédských a himalájských čajů.

Ajurvéda

Co si vůbec představit pod tajemným slovem ajurvéda? Je to označení pro nauku o životě, jež má své kořeny až ve starobylé Indii zhruba před 5000 lety. Je údajnou matkou veškerých léčebných systémů.

Své prameny čerpá v hlubokém poznání, že lidská bytost představuje nedělitelný a vzájemně složitě propojený komplex těla, ducha, mysli i životního stylu. Himalájský čaj pokládá za nápoj prospěšný zdraví, jenž posiluje celé tělo a zklidňuje duši.

Ajurvédské čaje jsou připravovány podle starobylých receptur

Ajurvédské čaje jsou připravovány z více než 50 bylin, jež rostou na himalájských pohořích. Jejich sběr rozhodně nepředstavuje jednoduchou záležitost, když se sběrači musí často vydávat do odlehlých himalájských končin, aby zde hledali vzácné druhy, jež posléze snesou do svých obydlí za pomoci jaků a horských koz.

Tam se nejprve ručním způsobem čistí, aby posléze došlo ke zpracování jejich rozličných částí, jako jsou kořeny, stonky, listy, květy, semena, plody nebo kůry. Jejich promísením podle starých ajurvédských receptur vznikne unikátní směs.

Tip na článek:  Obezita v Česku – nehubneme, ale tloustneme!

Himalájské čaje se doporučuje pít jako prevenci před různými nemocemi

Léčivé účinky ajurvédských čajů jsou již po staletí dobře známé. Tyto himalájské čaje představují i významnou prevenci vůči nástupu rozličných nemocí, když pomáhají k obnově tělesných a duševních sil.

Jejich zásluhou se zlepšuje látková výměna, člověk lépe tráví a jeho tělesné tkáně kvalitněji regenerují. Čaj z Himaláje má takřka zázračné účinky na zdravotní stav člověka.

Příprava ajurvédského čaje je velmi jednoduchá

Připravit si doma ajurvédský čaj není nic složitého. Na čajový šálek se doporučuje jedna čajová lžička. Ta se následně zalije vroucí vodou a zhruba 5-8 minut se nechá louhovat. Následně již je možné těšit se z jeho účinků, protože himalájské čaje také posilují nervový systém, rozjasňují mysl a přispívají ke zklidnění duše.

Především v současném mrazivém počasí tento čaj přinese až k vám domů jedinečnou chuť tajemných himalájských vrcholů a posílí organismus i zpevní zdraví.

Ajurvédské a himalájské čaje různých druhů lze nakoupit v osvědčených e-shopech

Ajurvédské a himalájské čaje existují v celé řadě různých variací, přičemž každá má poněkud jiné aroma a jsou v ní zdůrazněny odlišné léčivé účinky. Tento čaj, jenž bezesporu každého potěší i jako nápaditý dárek, je možné zakoupit mimo jiné v některém z prověřených e-shopů.

Jedním z nich je e-shop Poznani-knihy.cz , který má také kamennou prodejnu v Olomouci. Kromě velkého výběru ajurvédských a himalájských čajů zde najdete i celou řadu jiných čajů od prémiových výrobců z celého světa. Pro chvíle pohody můžete přidat i vonné tyčinky či svíčky.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *