Guarana a hubnutí

Guarana je jeden z mnoha pomocníků z přírody, který prospívá lidskému organismu a tím také zdraví. Pozitivně působí jako povzbuzovač, snižuje vyčerpanost a naopak zvyšuje bdělost. Je vhodná jako podpůrný prostředek při nervovém zatížení, léčbě depresí a je vhodná i jako podpora při rekonvalescenci po dlouhodobé nemoci. Je vhodná pro ženy trpící menstruačními bolestmi, uklidňuje nervy a celkově podporuje aktivitu lidského mozku. Proto guaranu vyhledávají často studenti nebo osoby, kteří potřebují povzbudit mozkovou činnost, zlepšit paměť a lépe se soustředit. Mimo všech těchto pozitivních léčebných účinků se guarana využívá i jako prostředek na hubnutí a je možné jí zařadit při redukčních dietách. Hlavní její účinek tkví v tom, že snižuje chuť k jídlu a posiluje odbourávání tuků. Právě její vliv na hubnutí bude popisován dále v našem článku, proto čtěte a dozvíte se vše potřebné.

Odkud guarana pochází a jaké látky obsahuje

Guarana jsou vlastně semena, která se tímto názvem označují a patří keři či stromu, který má název paulinie nápojná. Tato rostlina pochází ze severu Brazílie a z Venezuely. Guarna je v tamějších domorodých kulturách velice důležitou součástí, a to zejména kmenů Guaraní a Tupi, protože v těchto kmenech věří, že je to rostlina magická, která léčí zažívací potíže a pomáhá obnovit sílu. Semena jsou tvořena načervenalými rostlinnými vlákny a pryskyřice, která obsahuje menší obsah vody a oleje. Za jednu z nejvíce ceněných látek, jež guarana obsahuje, se považuje kofein. Tento kofein se ovšem trochu odlišuje od běžně známého kofeinu, který známe z námi oblíbené kávy. Požíváním semen guarany nevznikají žádné vedlejší účinky, jako jsou například žaludeční a srdeční potíže nebo problémy se spánkem, které sebou přináší pravidelná a nadměrná konzumace kávy.

Tip pro čtenáře: Na hubnutí je specialista bílý kratom z e-shopu Nejlepsikratom.cz

Vliv guarany na hubnutí

Jak jsme již uvedli, guarana může pomoci lidem, kteří se rozhodli zhubnout. Guarana v kominaci s dalšími prostředky může působit velice účinně třeba ve formě nápoje, který je navíc čistě přírodní, takže se nemusíte bát konzumace nějakých chemicky ošetřených směsí. Guarana pomáhá navodit pocit plného žaludku a tak člověk méně jí a tím pádem rychleji hubne. Při dietě tlumí guarana chuť k jídlu a kila letí krásně dolů, aniž byste měli pocit nějakého velkého omezení nebo hlad. Guarana je pozitivní v tom, že nezpůsobuje žádné zažívací potíže (např. překyselení žaludku) a urychluje peristaltiku střev a podporuje pravidelné vyprazdňování. Lidé, kteří právě s tímto mají potíže, tuto vlastnost jistě ocení. Zpracovaná semena guarany můžete požívat jako tablety, které většinou obsahují ještě další vitamíny, např.: vitamín C, některé skupiny vitamínu B. Důležité látky, které tablety obsahují, vstřebává tělo člověka postupně a vliv jedné dávky lze pozorovat až šest hodin. Tablety z guarany jsou vhodné zejména v období, kdy chce člověk snížit příjem potravy, protože tlumí chuť k jídlu a omezují hlad. Je samozřejmé, že ani guarana neumí zázraky, a tak jen samotným požíváním tabletek nezhubnete. K vysněné postavě si musíte dopomoci i dalšími činnostmi a hlavně pohybem. Látky obsažené v guaraně urychlují látkovou výměnu, trávení a činnost střev. Další pozitivní vlastností je rychlejší převod tuků na energii. Jestliže chcete skutečně dosáhnout dobrých a trvalých výsledků, musíte mimo guarany také upravit svůj jídelníček tak, aby byl správně vyvážený a zařadit pravidelnou fyzickou aktivitu. Jen tak dosáhnete vytoužených efektů a zbavíte se nadbytečných kilogramů.

Tip na článek:  Na únavu lze vyzrát i přírodními prostředky

Hodnocení na závěr

V dnešní době se velice rychle dostává do podvědomí lidí návrat k přírodě a užívání přírodních preparátů. Jestliže se i vy chcete držet této módní vlny a nechcete již užívat žádné chemické výrobky, můžeme vám guaranu určitě doporučit. Jedná se o velice kvalitní způsob, jak se zbavit nadbytečné váhy. Samozřejmě není guarana zázračna a budete se muset snažit i vy sami, protože jen pojídáním jakýchkoliv tablet nezhubnete, ovšem může vám být nápomocná v tom, co trápí mnoho hubnoucích, a to je zahnání hladu. Jestliže budete ještě dodržovat správný stravovací režim a najdete si nějakou pravidelnou fyzickou aktivitu, brzy uvidíte výsledky. Mezi pozitivní vlastnosti guarany lze jednoznačně zařadit její různé využití. Má mnoho výhod, které jsme již v našem článku zmiňovali. Mimo ně je ještě možné zmínit to, že guarana je vhodná i pro osoby, které si občas dají nějakou tu skleničku alkoholu. Guarana pomáhá proti kocovině a vstřebává do sebe negativní látky, které alkohol obsahuje. Pokud před tím než půjdete po bujarém večírku spát, sníte v nějaké formě trochu guarany, probudíte se s největší pravděpodobností ráno s čistou hlavou, ve které nebudou střepy a bez dalších náznaků doprovázejících kocovinu. U guaranay se zatím neobjevili žádné vedlejší účinky, ale samozřejmě při dodržení doporučeného množství. Pokud byste jí snědli příliš mnoho, mohou se objevit známky předávkování, ale zde hovoříme opravdu o konzumaci ve velmi velkém množství. Guarana je známá již mnoho let a stejně tak dlouho pomáhá, proč byste jí tedy nemohli vyzkoušet i vy.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *