Současný vývoj hypoték na našem trhu

Zájem o hypotéky se stále snižuje. Pokud si porovnáte loňské údaje s letošními, zaznamenáte jistý pokles. Snižuje se nejen počet hypoték, ale také jejich poskytovaný objem. Klienti se ani ve větší míře nezajímají o půjčky na bydlení. V tomto případě nelze svádět pokles zájmu klientů o uzavření hypotéky na vysoké úročení nebo nezajímavou finanční službu, protože například procenta u hypoték stále klesají.

Hypotéky se stále nižšími úroky

Hypotéky se stále zlevňují a dokonce se dostaly s úročením na historické minimum. Během července průměrná nejnižší sazba dělala 2,72 procent, během srpna opět klesla, a to až na průměrných 2,65 procenta. Konkurence společností, které poskytují hypoteční úvěry, se stále bedlivě kontroluje. Díky vzájemnému hlídání se pak poskytovatelé snaží o nalákání nových klientů na snížené úroky i na jiné akční nabídky. Dá se říct, že dnes už je těžší sehnat nové klienty na výrazně vyšší úroky, protože vědí, že je možné mít i nižší úročení, tím pádem nižší pravidelné splátky.

Tip na článek:  Dochází vám peníze? Zkuste online půjčku

Během srpna 2014 se dostavilo do bank 6515 klientů, kteří požadovali uzavření smlouvy o hypotečním úvěru. Toto číslo je tak nejnižší od února 2014. Červenec 2014 byl pro uzavírání hypoték úspěšnější, protože mělo zájem 8352 lidí. Ovšem je nutné zmínit, že právě v červenci se klienti lákali na zajímavé akční nabídky. Srpnový objem hypoték zaznamenal pokles o tři miliardy korun.

Růst sazeb u hypoték

Nicméně se předpokládá, že pokles úroků u hypoték nepotrvá věčně. Podle předpokladu se zpřísní tuzemská měnová politika cca během roku 2016 a poté se může spustit růst hypotečních sazeb. Kde najít příčinu nižšího počtu uzavřených hypoték? Problém prý tkví hlavně v refinancování, které co do počtu stále vzrůstá právě u hypoték.

ČNB uvádí podíl refinancování během prvního pololetí roku na 21 procent!

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *