Jazyková škola PELICAN se na kurzy češtiny pro cizince v Brně specializuje od svého založení. V současné době zájemcům nabízí roční kurz češtiny, klasické kurzy skupinové i přípravný kurz pro zkoušky z češtiny B1. A zájem je veliký!

Jelikož se denně setkáváme s všetečnými dotazy týkající se těchto kurzů, rozhodli jsme se vytvořit krátký článek, který odpoví na ty nejčastější. Tak, pojďme rovnou na to!

Nejčastější otázky týkající se kurzů češtiny pro cizince

Jaká je forma kurzu?

Jak již bylo řečeno v úvodu, zájemci o kurzy češtiny si mohou vybírat z několika forem. Roční kurz češtiny pro cizince si obvykle volí cizinci, kteří ve své zemi úspěšně dokončili střední školu a chtějí v Česku nastoupit na školu vysokou.

Totiž, jednou z podmínek pro cizince, kteří na vysoké škole v České republice chtějí začít studovat, je dodání potvrzení o jejich jazykových dovednostech češtiny. Právě k osvojení si jazyka a získání tohoto potvrzení je dovede roční kurz češtiny u PELICANa.

Další možností pro všechny, kteří už v Česku třeba jsou delší dobu nebo se teprve přistěhovali, jsou klasické kurzy češtiny. Není třeba vysvětlovat! Čeština pro cizince v podobě klasického kurzu probíhá stejně, jako třeba kurzy angličtina. Jednou týdně v pravidelný čas, ve skupince studentů.

Tip na článek:  Jaké bude Firemní vzdělávání v roce 2017?

Docela specifickým kurzem je přípravný kurz češtiny ke zkoušce. Záměrně neříkáme, k jaké zkoušce. Přestože totiž zájemci nejčastěji mají zájem o přípravu a získání Osvědčení o znalosti jazyka na úrovni B1, stále více se setkáváme taky se studenty, kteří kvůli studiu na vysoké škole či práci, potřebují získat certifikát dosvědčující jejich znalost češtiny na úrovni B2 či C1.

Nejčastější formou přípravy na zkoušku je pak kurz individuální. Jedině tak může lektor zaručit, že se bude se studentem věnovat opravdu částem, které jsou pro zájemce o zkoušku oříškem a že ho k certifikátu úspěšně dovede.

Jak se mohu ke kurzu přihlásit a kolik za kurz zaplatím?

Přihlásit k jednotlivým kurzům se můžete přímo na našich stránkách přes online formuláře, případně osobně v kanceláři naší školy.

A cena? To opravdu záleží. Nejvíce na tom, jakou formu kurzu si pro své studium vyberete. Podrobnou informaci o cenách za jednotlivé kurzy češtiny najdete na našich stránkách, nicméně, v první řadě doporučujeme osobní konzultaci s pracovníky naší jazykové školy PELICAN. Rádi vám poradíme, která forma kurzu je zrovna pro vás tou nejlepší!

Máte-li ke kurzům jakékoliv otázky, doporučujeme se podívat na naše stránky. Na většinu z nich tam najdete odpovědi! A pokud ne? Pak se budeme těšit na telefonický, emailový, nebo líp, osobní kontakt! Moc rádi vás totiž v naší žluté kanceláři v centru Brna uvidíme.

PELICAN

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *