Repasované herní monitory patří k jedněm z nejvíce atraktivnějších položek, které můžete vidět v nabídce maloobchodníků. Jde o skvělou příležitost, pokud chcete nakoupit kvalitní herní LCD monitor a zároveň ušetřit hotovost. V tomto článku se podíváme na výhody a nevýhody nákupu repasovaných monitorů.

Při nákupu repasovaných herních monitorů existují samozřejmě i další výhody, než je nižší cena. V první řadě, každý nabízený LCD monitor prochází důkladným procesem kontroly, který pomůže eliminovat případně závady.

Firmy, které tento typ monitorů nabízí mají tendenci nahrazovat vadné části jako jsou panely nebo řídící desky rovnou ještě před testováním. Můžete si tak být jisti, že poruchovost je minimální.

Zákazníci vracejí LCD monitory z běžných důvodů jako jsou např. mrtvé pixely nebo špatné podsvícení. Přitom většina problémů se objevuje v průběhu prvních několika týdnů používání. Samozřejmě ani v případě, že jde o monitor známé značky jde stále o nákup, který může být výhodný nebo nevýhodný.

Určitě znáte příběhy klientů, kteří si stěžují, že jim přišel značkový LCD monitor špatně zabalený a při přepravě se poškodil. Nebo, že je životnost špičkového herního monitoru nastavena tak, že se závady projeví ihned po skončení záruky. U některých kusů se pak musíte smířit i s menšími škrábanci, které vznikly už při výrobě monitoru.

Samozřejmě i tyto rizika je možné poměrně úspěšně eliminovat, pokud budete brát v potaz i další věci, o kterých si řekneme níže.

Tip na článek:  Potřebujete po ránu pořádně nakopnout? Vychutnejte si kvalitní kávu!

Co byste měli zvážit před nákupem repasovaného herního monitoru?

Záruka

Udělejte si čas na přečtení a porozumění smluvních podmínek konkrétního modelu LCD monitoru, než jej koupíte. Pokud kupujete repasovaný monitor nebo tzv. otevřené zboží, pravděpodobně bude záruka nižší, než je zákonem stanovená. Případně budou upraveny i nějaké podmínky pro vrácení peněz, výměny apod.

Renomovaní prodejci obvykle umožňují vrácení či výměnu zboží v rámci až 30 dní po nákupu. Např. u e-shopu inComputer.cz je záruka na 12 měsíců a dopravu máte zcela Zdarma na veškerý sortiment repasované výpočetní techniky.

Cena

Ano, repasované LCD monitory na hraní či do kanceláře jsou většinou podstatně levnější než nové modely. Pokud si však nejste jisti seriózností daného prodejce, vyplatí se podívat se po internetu, zda je cena opravdu zajímavá a nejde pouze o manipulaci ze strany prodávajícího.

V případě inComputer.cz jsou monitory nabízeny se slevami až 50 % protože jde opravdu o repasované monitory z vyšších modelových řad výrobců. Stejné slevy můžete najít i u repasovaných notebooků nebo stolních PC.

Značka

Všichni při výběru většinou dáváme přednost renomovaným značkám, které máte vyzkoušené a kde máte jistotu kvality a pozáručního servisu. Značky jako Dell nebo Acer se vyplatí i v případě repasovaných monitorů, kde můžete očekávat vysokou kvalitu a výdrž.

Jak vidíte výběr repasovaného herního či kancelářského monitoru není zcela jednoduchý. Může vás však těšit, že v případě dobrého výběru budete mít kvalitativně lepší model monitoru s nižší cenou, než je běžná. Velký výběr repasované výpočetní techniky najdete na stránkách www.incomputer.cz

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *