Toužíte po lepší pracovní pozici a vyšším platu, ale stále vám uniká? Zvyšte svou profesní kvalifikaci. V Česku jsou čím dál oblíbenější studijní programy, které studentům přinášejí poznatky z praxe.

To, o čem je řeč, jsou profesní vzdělávací programy MBA, BBA a LLM. Tituly, známé ze zahraničí, v poslední době nacházejí své místo také v České republice, a to zejména díky důrazu na použitelnost probírané látky v běžném fungování firmy. Studium je vhodné pro každého, kdo chce poznat úspěšné odborníky z praxe, čerpat z jejich zkušeností a zařadit se po jejich boku.

Výhoda studia MBA a dalších programů spočívá totiž nejen v tom, že zvýšíte své znalosti a manažerské dovednosti, získáte také mnoho životních zkušeností a zajímavých kontaktů ze svého oboru. Tituly MBA, BBA a LLM jsou zaměstnavateli ceněné, neboť vypovídají o snaze se sebevzdělávat v daném oboru. Většině absolventů zajistí vědomosti nabyté v programech lepší pracovní pozici i vytoužený vyšší plat. Za svou kvalifikaci si ho totiž zaslouží.

Jak probíhá studium?

Mezi nejlepší školy, které v ČR poskytují výše uvedené vzdělání, patří Cambridge Business School. Studium vychází ze zahraničního modelu, probíhá ale v češtině. Studujete po dobu jednoho roku (dva semestry). V jeho průběhu se studenti manažerských programů čtyřikrát setkají se svými lektory, aby mohli osobně prodiskutovat jednotlivé předměty. Osobní setkání probíhají vždy v sobotu, což umožňuje zvládnout výuku i časově vytíženým manažerům. Studenti pak mohou využít pro samostudium moderní e-learningový systém a učit se odkudkoliv.

Tip na článek:  Školení pro elektrotechniky aneb staňte se profesionálem

Celá výuka je zaměřena na praxi a vedou ji zkušení lektoři z akademického prostředí i špičky českého byznysu. Absolvováním studia lze získat prestižní mezinárodní certifikát IES (International Education Society), který garantuje vysokou kvalitu vyučovaných programů.

Jaký program studia zvolit?

Neznámějším a také nejčastěji studovaným programem je Master of Business Administration (MBA). Je určen manažerům, podnikatelům, nebo zaměstnancům a řídícím pracovníkům ve veřejné správě či zdravotnictví. Podmínkou pro přijetí je ukončené vzdělání na vysoké škole minimálně na bakalářském stupni a dostatečné pracovní zkušenosti. Zaměření MBA si volíte dle svého oboru, například management ve zdravotnictví, marketing a PR nebo finanční management a účetnictví.

Bachelor of Business Administration (BBA) je naproti tomu určený těm, kteří mají minimální praktické zkušenosti a pouze středoškolské vzdělání. Studenti se zde seznámí se základy managementu a lze jej také považovat za přípravu na MBA.

Executive LLM by měli volit všichni, kteří potřebují zvýšit své znalosti v oboru soukromého práva se specializací na právo obchodní. Je určen především pro advokáty, koncipienty, notáře a právní specialisty.

Přímo na webu školy Cambridge Business School si můžete přečíst zkušenosti absolventů. Jak jejich profesní a osobní životy ovlivnilo studium MBA? Přineslo odborný rozvoj i nové impulzy. Manažerské vzdělání může změnit život i vám, investujte do sebe.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *